ŞİKAYETLER ÜT ÜSTE GELİYOR

Sağlık 4 Ağustos 2021 13:34
Videoyu Aç ŞİKAYETLER ÜT ÜSTE GELİYOR
A
a

Son zamanlarda ardı arkası kesilmeye şikâyetlerle tepkilerin odağına oturan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama hastanesi bu kez doğum yapan bir kadına, görevli hemşirenin fiziki şiddet uyguladığı iddiası ile gündeme geldi. Doğum yapan kadın, hemşire hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayette bulundu.

Hasta olan vatandaşların gitmeye bile çekindikleri bir sağlık kurumu haline gelen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama hastanesi ile ilgili şikâyetler art arda gelmeye devam ediyor. En son doğum yapan Büşra D’ye  doğum esnasında bir hemşire tarafından fiziki şiddet uygulandığı iddiası ile gündeme gelen Düzce Üniversite Hastanesi ile ilgili yetkililerin bir an önce harekete geçmesi bekleniyor.
Bundan 1 ay önce doğum yapan ve doğum esnasında bir hemşirenin fiziki şiddetine maruz kaldığını ifade eden Büşra D. doğum sancılarının başlaması ile acıdan istem dışı olarak hemşirenin koluna vurduğunu, hemşirenin ise kendisinin ayağına vurduğunu öne sürdü.
Kendisine yapılan bu şiddete kayıtsız kalmayan Büşra D. hakkını aramak için ise ilgili şikâyetini CİMER’e yaparak hastane ve hemşire hakkında şikayette bulundu.
“Hemşire doğum sancısı çekerken ayağıma vurdu”
Büşra D. CİMER’e yaptığı şikayette,  “Ben 1 ay önce Haziran’ın 28’inde Düzce Üniversitesi hastanesinde doğum yaptım. O hastanede çalışan hiçbir doktor, hiçbir hemşire, insanlara iyi davranmıyor. Ben doğum yaptığım gün sancımdan hemşirenin koluna vurdum diye, hemşire ayağıma vurdu. Hemşirenin ismini bilmiyorum. Doğumhanede sancı çekenlere bağırmayın diye kızıyorlar, akşam olduğu zaman hemşirelerin gülme sesleri dışarılara kadar geliyor. Doğum sancısı çekenler bağırmayacak, ama onlar keyif yapacaklar. Böyle bir olay yok! Şikayetçiyim” dedi.
Doğum esnasında kaldığı sözlü ve fiziki şiddeti Öncü Haber Muhabirine anlatan Büşra D. ayrıca, “Doğum sancılarım başlamıştı. Acı çektiğim için istemeyerek hemşirenin koluna vurdum, hemşire ayağıma vurdu. O hastane, hastane olmaktan çileden çıkmış. O hastanedeki hemşireler olsun doktorlar olsun, hastalarla ilgilenmiyorlar” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri