ŞİKAYETLER HAREKETE GEÇİRDİ

Gündem 3 Ocak 2019 11:58
Videoyu Aç ŞİKAYETLER HAREKETE GEÇİRDİ
A
a

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusunda ilçe ve köylere taşımacılık yapan otobüslere Eski Garajlar mevkiinde uygulama yapıldı. Ekipler, kooperatif başkanları ve otobüs şoförlerine durak harici yolcu almaması için uyarıda bulunarak, kurallar dışında hareket edenlere cezai işlem uygulanacağını bildirdi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü vatandaşların şikayetlerine sessiz kalmıyor! Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine 11 ilçe ve köy kooperatifine bağlı olarak taşımacılık yapan Çay Mahallesi’nde bulunan eski garajlar mevkiindeki otobüslere denetim yaptı. Ekipler kooperatif başkanları ile otobüs şoförlerine vatandaşlara daha iyi hizmet sunmaları ve durak harici yolcu almamaları konusunda uyarılarda bulundu.
“Kurallar dışında hareket edenlerle alakalı cezai işlemler uygulanacak”
Yapılan denetimlere ilişkin değerlendirmede bulunan Düzce Belediyesi Zabıta Amiri Yücel Kaya, şunları kaydetti: “Düzce sınırları içerisinde ilçe ve köylere taşımacılık yapan kooperatiflerle alakalı eski garajda uygulama yapılıyor. Şu an itibariyle 11 tane kooperatif başkanıyla daha önce görüştük. Vatandaşlara daha iyi hizmet sunmaları ve yol boyunca durak harici yolcu almamaları için gerekli uyarı ve işlemleri yaptık. Ancak gelen şikâyetler doğrultusunda bugün itibariyle Trafik Zabıta Amirliği ve İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte tüm kooperatiflere gerekli uyarıları ve ihtarnameleri veriyoruz. Bunun dışında hareket edenlerle alakalı cezai işlemler uygulanacaktır. Kooperatifler ve kooperatif araçları Kuyumcuzade Bulvarı üzerinde aşırı şekilde park etmelerinden dolayı çok yoğun bir şekilde şikâyet geliyor. Bundan dolayı gerekli uyarıları yaptık ve devamı gelecektir. Saat 16.00 ile 17.30 arasında, yani trafiğin en yoğun olduğu saatlerde Trafik Zabıta Amirliğimizden 2 ekibimiz orada görevli olacak ve devamlı surette anons edecek, vatandaşlardan gelen şikâyetleri değerlendireceklerdir. Bu konuyla alakalı zaten kooperatif başkanlarıyla yapmış olduğumuz toplantıda vatandaşlarımızın daha rahat hizmet alabilmesi için aşırı şekilde park etmemesi ve yolcuları durak haricinde almaması için gerekli uyarılarımızı yaptık ve devamlı da yapıyoruz.”
“Vatandaşlar da dolmuşların güzergâhına araçlarını park etmesinler”
Kooperatif Başkanı Hüseyin Kenar ise zabıtanın yaptığı uygulamayı çok yerinde bulduğunu belirterek şu ifadelerde bulundu: “İnşallah bu şekilde düzelir. Bütün arabacılar buna biat eder. Kimse kimseyle itişip, kakışmaz. Bundan sonraki süreçte herkes Kızılay Meydanı mevkiden hareket ederse bu arabalarda hiçbir sorun olmaz. Akşam saatlerinde okul dolayısıyla da olsa bu şekilde yaptıkları zaman, bütün arabacılar birbirlerine uyduğu zaman burada bir sıkıntı olmaz. Yalnız Kızılay Meydanı mevkiinde özel araçların olmaması lazım, bunlar da sıkıntı yaratıyor. Bunlara da dikkat etmek lazım. Vatandaşlar da dolmuşların güzergâhına araçlarını park etmesin.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri