Şifalı Su yeniden hizmete açıldı

Gündem 29 Ekim 2018 09:54
Videoyu Aç Şifalı Su yeniden hizmete açıldı
A
a

 

Yıllardır bölge insanının su almak için uğradığı D-655 Karayolu üzerindeki Şifalı Su'ya mikrop bulaştığının tespit edilmesinin ardından suyun kullanımı geçtiğimiz günlerde durdurulmuştu. Halkın tüketimine uygun hale getirilmesi sonrası “Şifalı Su” yeniden kullanıma açıldı.

 

Akçakoca Kaymakamlığı tarafından geçtiğimiz günlerde kapatılan “Şifalı Su” yeniden kullanıma açıldı.

 

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından temiz olmadığı gerekçesiyle kapatılan Şifalı Su’yun bir süre klorizasyon sistemi kurularak klorlandıktan sonra kullanıma açılacağı belirtilmişti.

 

Akçakoca Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının bir süredir su kaynağında yürüttükleri çalışmalar ve kaptaşın olduğu bölgenin tecrit edilmesinin ardından yapılan su analizlerinde içme suyunun temiz olduğu ortaya çıktı.

 

Bunun üzerine Akçakoca Belediyesi personeli Şifalı Su bölgesine giderek muslukları yeniden taktı ve içme suyunu halkın hizmetine açtılar.

 

Öte yandan geçtiğimiz 25 Temmuz'da Düzce İl Halk Sağlığı ekiplerince rutin kontroller için Şifalı Su'dan alınan numune 'mikrop' gerçeğini ortaya çıkarmıştı. Alınan su numunesi üzerinde yapılan araştırma, doğal kaynak olan Şifalı Su'ya mikrop bulaştığını kanıtlarken, raporda suyun kullanımının acil olarak durdurulması gerektiğinin vurgulanmıştı. Raporun üzerinden 2.5 ay gibi uzun bir süre geçtikten sonra Şifalı Su kullanıma kapatılmıştı. (Akçakoca/Soner Şen)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri