SGK’DAN ‘GELİR TESTİ’ UYARISI

Gündem 22 Kasım 2018 18:01
Videoyu Aç SGK’DAN ‘GELİR TESTİ’ UYARISI
A
a

Genel Sağlık Sigortası (GSS)’na ilişkin açıklama yapan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Necmi Köroğlu vatandaşları gelir testi yaptırmaları konusunda uyardı.

Düzce Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Necmi Köroğlu, dün düzenlediği basın toplantısında gelir testi yapmakta geciken, zam ve cezaya maruz kalan vatandaşlara müjde verdi. Köroğlu, söz konusu vatandaşların yılsonuna kadar başvuru yapılması halinde ceza ve zamlardan vazgeçileceğini söyledi.

30 Kasım tarihine kadar”
Gelir testi sonucunda, hane içinde kişi başına düşen gelir, asgari ücretin 3’te 1’inden az ise borçlarının silindiğini belirterek sözlerine başlayan İl Müdürü Necmi Köroğlu, şunları kaydetti: “Gelir testine hiç başvurmayan vatandaşlarımız,30 Kasım tarihine kadar, İkametinin olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gelerek, gelir testi için başvurmaları halinde, gelir testi sonucuna göre, genel sağlık sigortası primleri, ilk tescil başlangıç tarihinden itibaren güncellenecek.” dedi.

Tahsilinden vazgeçilecek”
Gecikme zammı ve cezalarına maruz kalınmaması için uyarıda bulunan Köroğlu, ”2018 yılı Nisan ayı ve önceki aylara ilişkin, Genel Sağlık Sigortası kapsamında tescili yapılmış ve tahakkuk ettiği hâlde ödenmemiş olan, GSS prim borçlarının 31 Aralık tarihine kadar ödenmesi halinde ise gecikme cezası ve gecikme zammı gibi fer’i alacakların tamamının tahsilinden vazgeçilecek.” ifadelerini kullandı.Köroğlu, lise mezunu olan öğrencilerin 20 yaşı geçene kadar, fakülte veya yüksekokul mezunu öğrencilerin ise 25 yaşını geçmemek üzere iki yıl süreyle ücretsiz sağlık provizyonu almaya devam edeceklerini hatırlatarak sözlerini tamamladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri