FLAŞ HABER saat

SENDİKALARDAN SERT TEPKİ

Gündem 9 Temmuz 2017 16:38
Videoyu Aç SENDİKALARDAN SERT TEPKİ
A
a

Gölyaka’ya bağlı Hamamüstü Köyü’nde 112 Acil ekibine yönelik yapılan saldırıya Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ve Sağlık-Sen’den kınama mesajı geldi. Sendikalar “Sağlıkta Şiddete Son” mesajı verdi.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Düzce Temsilcilik Eş Başkanı Bülent Türkmen ve Sağlık-Sen Düzce Şube Başkanı Ayhan Büyükbingöl yayımladıkları mesajlarla Gölyaka’da 112 Acil ekibine yönelik yapılan saldırıyı kınadılar. Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Düzce Temsilcilik Eş Başkanı Bülent Türkmen, buna rağmen saldırı, darp, hakaret ve küfürlere maruz kaldıklarını hatırlatarak devletin sağlık emekçilerinin can güvenliğini sağlamasını talep etti. Türkmen mesajında “İlimiz 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli olup 8 Temmuz da nöbet tutmakta olan ve yine görevini yapmak üzere gece saat 02.30 sularında Gölyaka Hamamüstü Köyüne giden arkadaşlarımız tekme tokat darp edilmişlerdir. Hakaret ve küfürlere maruz kalmışlardır. Bu durum asla kabul edilemez, kabul de etmiyoruz. Sağlık Emek Örgütü olarak Şiddetle kınıyoruz. Tüm Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Saldırıyı tüm sağlık emekçiklerine yapılmış olarak görüyoruz. Hakaret ve saldırılara verilen cezaların artırılması, tüm sağlık emekçilerinin can güvenliğinin dolayısıyla en önemli hakkı olan yaşam hakkı devletimizce sağlanmalıdır.” ifadelerini kullandı. Türkiye'ye en uygun ve caydırıcı önlemin sağlık çalışanına şiddet uygulayan kişilerin tutuklu yargılanması olacağının altını çizen Sağlık-Sen Düzce Şube Başkanı Ayhan Büyükbingöl, "Sağlık çalışanına şiddet gösteren kişilerin çoğu ceza almıyor. Tamamına yakını da tutuksuz yargılanıyor. Vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verirken şiddet gören sağlık çalışanlarını korumak, şiddet görmelerine engel olmak için acil önlemler alınmalı. Aksi takdirde daha vahim olaylarla karşılaşabiliriz" ifadelerini kullandı. Büyükbingöl, "Herkesin hakkını korumak adına üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız. Her şeyden önce sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak can kurtarmaya çalışırken canımızdan oluyoruz. Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığının bu konuda ciddi caydırıcı önlemler alması gerekiyor.” ifadelerini kullandı. Tüm bu zor şartlara rağmen hizmet üretmeye devam edeceklerini hatırlatan sendika temsilcileri herkesi ülkemizin değişik yerlerinde yaşanan sağlık alanındaki şiddete son vermeye davet etti.    

 
1000
icon
112 LEREDE GÜVENLİK ALINMALI 10 Temmuz 2017 10:12

İNSANLARIN İMANI ZAYIFLADIKÇA İNSANLIĞINI UNUTUR OLDU. İMANI GÜÇLÜ OLAN BİR İNSAN BUNLARI YAPMAZ, YAPAMAZ. NE DESENDE BOŞ OLUR. İKİ SEFER OKUL SOYGUNU, BİR KENDİNİ YAKMAK İSTEYEN PKOPAT, DARP VE GASP ARDINDAN 112 YE SALDIRI, OLAYI TOPLAM 5 HAFTA İÇİNDE OLAN BU OLAYLAR İSTER İSTEMEZ NELER OLUYOR DEDİRTİYOR İNSANA, TABİ ARADA BİRKAÇ UFAK TEFEK KAYDA DEĞER ALINMAYAN OLAYLAR DA VAR,

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri