ŞEHRİN KALBİNDE DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

Gündem 24 Ekim 2019 17:48
Videoyu Aç ŞEHRİN KALBİNDE DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR
A
a

Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan yeni İstanbul Caddesi Projesi için çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde tramvay raylarını sökerek asfaltla kapatan fen işleri ekipleri şimdi sol şerit üzerinde bisikletliler için bölünmüş yol yapımına geçti.

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş döneminde ‘Yayalaştırma Projesi’ kapsamında araç trafiğine kapatılarak, tramvay hattı döşenen İstanbul Caddesi, bir önceki Belediye Başkanı Dursun Ay döneminde ‘Esnaf ve vatandaş açılsın istiyor’ denilerek tekrar ulaşıma açılmıştı. 31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda Düzce’nin yeni Belediye Başkanı olan Dr. Faruk Özlü ise uzmanlar ve kurmayları ile yaptığı istişareler sonucunda İstanbul Caddesi için sil baştan bir proje hazırlattı.
Cadde üzerinde uygulanacak üç şeritli yeni projenin uygulanması için ilk olarak geçtiğimiz günlerde tramvay rayları söküldü. Caddenin akış yönünün soluna yapılması planlanan bisiklet yolu için ise çalışmalar başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilk etapta yolda sıcak asfalt çalışması yapılacağını bildirildi. Yolun asfaltla buluşması sonrası bisiklet yolu boyama işlemlerine geçileceği aktarıldı. Çalışmalar nedeniyle yol zaman zaman araç trafiğine kapatılıyor. Hava şartlarının iyi gitmesi halinde çalışmaların bir hafta içerisinde biteceği bildirildi.
Sürekli proje değişikliğine gidilmesi ve bir açılıp bir kapanması nedeniyle vatandaşların ‘Yap-boz tahtasına döndü’ eleştirilerini yönelttiği İstanbul Caddesi’ne kalıcı bir çözüm getirmesi amaçlanan proje ile caddenin sağında kısa süreli araç parkı için tek şerit, orta şeritten trafik akışı sağlanması ve en sol kısımdan da bisikletliler için ayrılmış bir yol tahsis edilecek. Bisiklet yolu ile şehrin dört bir yanını saracak, sağlıklı yaşam için vatandaşlar teşvik edilecek. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için de ayrıca projeler hayata geçirilecek.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri