ŞEHRİN GÖBEĞİ YEŞİLLENECEK!

Gündem 16 Mayıs 2019 13:08
Videoyu Aç ŞEHRİN GÖBEĞİ YEŞİLLENECEK!
A
a

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu kendisine bağlı birim müdürleri ile birlikte sahada inceleme ve denetim gezisi yaptı. İçerisindeki kaçak yapıların yıkıldığı merkezdeki parklarla ilgili konuşan Kasapoğlu, şehrin göbeğinde doğal yaşam alanı oluşturmak istediklerini belirterek, "Yıllar önce aileler, çocuklar bu parkta gönüllerince vakit geçiriyordu, burayı tekrar eski günlerine çevirmek istiyoruz. Bu konuda proje çalışmalarımız sona yaklaştı. Parklar çok güzel olacak." dedi.

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu İnönü Parkı'ndan Konuralp'e, Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden taksi duraklarına kadar birçok yerde inceleme ve denetim gezisi gerçekleştirdi. Şıralık'ta çevre düzenlemesi yapılan camiden başlayan incelemede Başkan Yardımcısı Kasapoğlu'na fen işleri ile park ve bahçeler müdürleri de eşlik etti. Cami avlusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Kasapoğlu daha sonra Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne geçti.

 

"İhtiyaçları karşılayamayan duraklar değiştirilecek"

Burada otobüs firmalarının yetkilileri ve terminal esnafı ile görüşen Kasapoğlu, talepleri yerinde inceledi ve ilgili birim müdürlerine gereğinin yapılması konusunda talimat verdi. Terminal taksi durağında esnaf ile sohbet ederek onların ihtiyaçlarını da dinleyen Başkan Yardımcısı Kasapoğlu taksi durakları için yapılacak yeni düzenleme ve ihtiyaçları karşılayamayan durakların değiştirileceğini söyledi.

Parklarda Ramazan sonrası çalışmalar başlıyor

Heyet daha sonra şehir merkezine gelerek parkları gezdi. Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ramazan Bayramı sonrası çalışmaların başlaması planlanan İnönü Parkını inceleyen Kasapoğlu, park için hazırlanan proje hakkında ilgili müdürlerle fikir alışverişinde bulundu.

"Başkanımız parklar konusunda kararlı"

Şehrin göbeğinde doğal yaşam alanı oluşturmak istediklerini belirten Kasapoğlu yaptığı açıklamada, "Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü, bu parklar konusunda kararlı. Burayı vatandaşlarımıza kazandırmak istiyor, şehir merkezinde yeşili korumak ve hatta arttırmak istiyoruz. Yıllar önce aileler, çocuklar bu parkta gönüllerince vakit geçiriyordu, burayı tekrar eski günlerine çevirmek istiyoruz. Bu konuda proje çalışmalarımız sona yaklaştı. Parklar çok güzel olacak." şeklinde konuştu.

Konuralp'te inceleme

Daha sonra Konuralp'te devam eden küp taş yol onarım çalışması yapan ekipleri ziyaret eden Kasapoğlu, personel ile sohbet ederek herhangi bir konuda ihtiyaçları olup olmadığını sordu. İnceleme gezisini burada tamamlayan heyet çalışanlara kolaylıklar dileyerek Konuralp'ten ayrıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri