ŞEHRE SU VEREN ANA HAT UÇTU

Gündem 28 Haziran 2022 13:45
Videoyu Aç ŞEHRE SU VEREN ANA HAT UÇTU
A
a

Düzce'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Uğur Suyu taştı, Beyköy su alma regülatörüne giden yol ve ana hat büyük zarar gördü. İki ayrı bölümden toplam 600 metrelik ana su hattı sel sularına kapıldı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yaptığı açıklamada tüm imkanların seferber edildiğini söyleyerek, "İlk işimiz kente su vermek. En geç 29 Haziran Çarşamba akşamına kadar şehre su vermek için var gücümüzle çalışıyoruz." açıklamasında bulundu.

Düzce Belediyesi, son yılların en yoğun yağışlarının meydana geldiği kent genelinde vatandaşların mağduriyetini en aza indirmek için 24 saat esasına göre çalışıyor. Gece saatlerinde Uğur Suyu'nun debisinin yükselmesi ile su alma ünitesinde arıza meydana gelmişti. Gecenin ilerleyen saatlerinde Uğur Suyu'nun taşması sonucunda regülatöre giden 600 metrelik yol ve ana su hattı iki ayrı noktadan uçtu.
“Tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz”
Düzce Belediye başkanı Dr. Faruk Özlü kente yeniden su vermek için tüm imkanların seferber edildiğini açıklayarak; "Dün (27 Haziran) geceden itibaren bölgemiz yoğun bir yağış aldı. Ekiplerimiz yağışlar öncesinde olduğu gibi yağış anında da durmaksızın olumsuzlukları gidermek için çalıştı. Gece saatlerinde regülatörümüz arızalanmıştı. Sabaha karşı da regülatöre giden ana su hattı ve yollarımız uçtu. Ekiplerimiz var gücü ile şehre yeniden su vermek için canla başla çalışıyor. En geç yarın akşama kadar şehre su vermek için var gücümüzle çalışıyoruz." şeklinde konuştu.
Düzce Belediyesi DSİ ve İl Özel idare Müdürlüğünün desteği ile 10 dozer, 10 ekskavatör, 30 kamyon 5 loder yükleyici yolun yeniden yapılarak su şebekesini eski haline getirmek için 24 saat esasına göre çalışacak.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri