SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞTÜ

Gündem 27 Haziran 2018 15:55
Videoyu Aç  SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞTÜ
A
a

Düzce tarihinin en tartışmalı seçimlerini yaşıyor. 1 vekillik koltuğunu MHP'ye kaptıran AK Parti itiraz üstüne itiraz yapıyor. Avukatları ile süreci yakından takip eden MHP, AK Parti'nin bir kez daha oyların sayılması için yaptığı başvuruya 'Oyalama taktiği' diyerek tepki gösteriyor. Cumhurbaşkanı ve vekillik oyları arasında çelişkiler tespit eden ve soluğu ilçe seçim kurulunda alan CHP de seçim sonuçlarının adil bir şekilde açıklanmasını istiyor. Seçime gölge düşüren tüm bu gelişmeler, Düzce'de yeniden sandık başına gidilmesi ihtimalini akıllara getiriyor.

24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri'ne Düzce'de itirazla damga vurdu. 4 bin geçersiz oyun fazla olmasını gerekçe gösterek tüm oyların sayılması için İlçe Seçim Kurulu'na başvuran AK Parti'nin talebi sonucu merkez ve bazı ilçelerde sandıkların tekrar açılımasına karar verilirken, sonuç değişmedi.

AK Parti'den "Sayılmayan sandıklar da açılsın" talebi
2 gün süren oy sayım işlemi sonucunda yine 2 vekillik AK Parti'nin, 1 vekillik ise MHP'nin oldu. Yurt dışından gelen oyların da eklenmesi ile aradaki oy farkının 150'lere kadar düşmesi ile umutlanan AK Parti'nin "Sayılmayan sandıklar da açılsın" talebinde bulunması ise MHP'yi kızdırdı.

MHP'ye göre AK Parti'in yaptığı 'Oyalama taktiği'
Resmi olmayan sonuçlara göre Düzce'nin 3 vekilinden biri olan MHP'li Ümit Yılmaz başta olmak üzere genel merkezden görevlendirilen iki avukatla birlikte ilçe seçim kurulunda 2 gündür nöbet tutan partililer, AK Parti'nin 2. kez "oylar sayılsın" talebinde bulunmasına 'Oyalama taktiği' yorumunda bulunuyor. Sonucun değişmeyeceği konusunda kendisine güvenen MHP, süreci titizlikle takip etmeye devam ediyor.

Bir itiraz da CHP'den
AK Parti ile MHP arasında oy kavgası devam ederken, bir itiraz haberi de CHP saflarından geldi. 24 Haziran’da yapılan seçimlerde bir takım çelişki ve usulsüzlükler olduğunu savunan CHP'li yöneticiler, tüm bu çelişkilerin tespiti ve seçim sonuçlarının adil bir şekilde açıklanabilmesi için ilçe seçim kuruluna itiraz bulundu.

Seçimler iptal edilir mi?
Düzce'de adeta itirazların seçimine dönüşen 24 Haziran'daki seçimlere, 'yanlış sayım', 'çelişki', 'usulsüzlük' gibi iddialar gölge düşürürken, tüm bu gelişmeler, seçimlerin iptal edilip Düzce'de yeniden sandık başına gidilmesi ihtimalini akıllara getiriyor. Yapılan itirazlara ilişkin gözlerin çevrildiği ilçe seçim kurulunun yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor.

 

1000
icon
Seçmen 27 Haziran 2018 21:48

Bu kadar seçim gördüm, böyle şey görmedim ,

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri