SEÇİM ÜZERİNDEKİ ŞAİBELER KALKACAK!

Gündem 28 Haziran 2018 15:05
Videoyu Aç  SEÇİM ÜZERİNDEKİ ŞAİBELER KALKACAK!
A
a

AK Parti’nin itirazı sonucu Düzce’de bazı sandıkların tekrar açılması ile ilgili konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, oy farkının 17’ye kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmasının doğal olduğunu belirterek, “Oyların yeniden sayılması seçim üzerindeki şüpheleri kaldırır, seçim üzerindeki şaibeleri kaldırır. Tek tek sayıyoruz hakimler var. Kaybetsek de kazansak da çıkan sonuç milletin takdiridir.” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gölyaka Şehidimiz Jandarma Er Erdem Ay’ın cenazesine katılmasının ardından D-100 Karayolu Gölyaka Sapağı mevkiinde bulunan bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Özlü, burada vatandaşlarla bir süre sohbet ederek onların sorunlarını dinledi. Özlü’ye AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve AK Parti Milletvekili Adayı Numan Çabuk da eşlik etti.

Oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmaması yanlış olur”
Burada, seçimlerin ardından yapılan itiraz sürecini değerlendiren Özlü, şöyle konuştu: “Yapılan bazı haberler var, bunlar spekülasyondur. Şimdi oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların tekrar sayılmasından daha doğal bir şey olamaz. Oyların yeniden sayılması seçim üzerindeki şüpheleri kaldırır, seçim üzerindeki şaibeleri kaldırır. Tek tek sayıyoruz hakimler var. Kaybetsek de kazansak da çıkan sonuç milletin takdiridir. Dolayısıyla hakimlerin, savcıların nezaretinde oyların yeniden sayılması sağlık işaretidir. Asıl sayılmaması yanlış olur. Oy farkının 17 oya kadar düştüğü bir seçimde oyların sayılmaması yanlış olur. Bu yüzden oylar tekrar sayılmalıdır. 4 bin 700 oyun geçersiz oyun olduğu bir seçimden bahsediyoruz. Oylar yeniden sayılmalıdır. Bu seçim üzerindeki şaibeyi ve spekülasyonu ortadan kaldırır. Hakim nezaretinde sayıyoruz. Bu oylar gizli sayılmıyor, açıktan sayılıyor. Bütün partilerin yetkilileri var. MHP’lisi var, AK Partilisi var, CHP’lisi var. Ne var bunda? Efendim işte, oylar sayılıyor, bakana tepki var, bakın yaptığınız her şeyde genel merkez seçim koordinasyon merkezi başkanımızla istişare ederek yapıyoruz. Düzce ne yapıyorsa genel merkezin bilgisi, onayı, talimatları sonucunda yapıyor. Bu oyların yeniden sayılmaması yanlış olurdu ve biz bir yanlışı düzeltiyoruz.Seçim sonuçları resmi olarak 5 Temmuz’da açıklanacak. 5 Temmuz’da açıklansın ben her bir arkadaşı tek tek arayarak tebrik edeceğim. Her şey Düzce için. Düzce için beraber çalışacağız.”

1000
icon
Vatandaş 28 Haziran 2018 19:30

Çok koktu çok.....

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri