SEÇİM ÖNCESİ KUMPAS GİRİŞİMİ TUTMADI!

Gündem 19 Kasım 2018 14:58
Videoyu Aç SEÇİM ÖNCESİ KUMPAS  GİRİŞİMİ TUTMADI!
A
a

Damadı FETÖ/PDY Operasyonu kapsamında tutuklanan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, oğlu hakkında ortaya atılan iddialara ateş püskürdü. Yiğit seçim öncesi kendisine kumpas kurulmaya çalışıldığını savunarak, asılsız haberlerle ilgili hukuki süreç başlatacağını açıkladı.

 

 

 

"Oğlum gözaltına alınmadı"

Damadı Muhammed Mustafa Keleş, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınmasının ardından tutuklanan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffet Yiğit, oğlu Selçuk Yiğit’in de gözaltına alındığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatıldığını açıklayan Başkan Yiğit, bazı ulusal ve yerel basında çıkan haberlerde geçen S.Y.'nin oğlu olmadığının altını çizdi ve herhangi bir adli kontrol şartı bulunmadığını vurguladı. Oğlunun gözaltına alınmadığını kesin dille vurgulayan Yiğit, seçim öncesi kendisine kumpas kurulmaya çalışıldığını belirtti. "Kumpas başarılı olmadı"

Yiğit ayrıca söz konusu haberlerle ilgili suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. İşte Yiğit'in açıklamasının tam metni: "Bugün bazı ulusal ve yerel haber sitelerinde şahsımın adının geçirilerek oğlum Ümit Selçuk Yiğit’in FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında gözaltına alınarak adli kontrol şartı ile serbest kaldığı iddia edilmiştir. Fakat haberde adı geçen S.Y’nin oğlum Ümit Selçuk Yiğit ile uzaktan yakından bir bağlantısı yoktur. Herhangi bir gözaltı, herhangi bir adli kontrol şartı bulunmamaktadır. Seçim öncesi tarafıma kumpas kurulmaya çalışılmıştır. Fakat başarılı olamamışlardır. İlgili haberde yer alan Oğlum Selçuk Yiğit’in hiç bir şekilde gözaltına alınmadığını belirtir, ilgili ulusal ve yerel haber siteleri hakkında yarından itibarenden suç duyurusunda bulunarak hukuki sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz."

 

 

1000
icon
ahmet şen 23 Kasım 2018 08:32

ha oğlu ha damadı ne fark eder damadı da oğlu sayılmıyormu kendini haklı çıkartmaya çalışıyor

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri