SEÇİLMEDEN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Gündem 3 Mart 2019 11:17
Videoyu Aç SEÇİLMEDEN ÇALIŞMALARA BAŞLADI
A
a

Konuralp’e bağlı, Şehit Murat Demir Mahallesinde muhtarlığa talip olan Mesut Soylu, sorunların çözümü noktasında projelerinin hazır olduğunu ve gerekli görüşmeleri şimdiden yürüttüğünü dile getirdi.

Şehit Murat Demir Mahallesi’nin 3 muhtar adayından biri olan Mesut Soylu, 1977 Konuralp doğumlu.  Kamu görevlisi olarak yaşamını sürdüren Soylu’yu diğer muhtar adaylarından ayıran bir özellik var.Seçimlere henüz bir ay kadar süre olmasına rağmen, Mesut Soylu çalışmalara başladı. Mahallenin sorunlarını tespit eden ve çözüm için projeler geliştiren Soylu, Konuralp bölgesinde muhtarlığa talip olan bütün adaylarla da görüşerek, şimdiden çalışıyor.Fethi Aktepe, Okan Demirtaş, Faik Keçi, Seven Erkan, Özgür Sönmez, Onur Cezayirlioğlu, Emre Bayraktar ve Fazlı Koçal isimlerinin aza olarak eşlik ettiği Soylu, bir belde mahallesi için geliştirdiği ilçe ölçekli projelerini ve seçim öncesi değerlendirmelerini Öncü Haber ekibine yaptı.
“Sorunlar çözülecek”
Aday olurken sadece Şehit Murat Demir Mahallesi için değil, tüm mahalleleri ile bir bütün olan Konuralp için aday olduğunu ifade eden Muhtar Adayı Mesut Soylu şu ifadeleri kullandı:“Bizim gördüğümüz sorunlar Konuralp’in genelindeki sorunlar. Tabi ki mahallemiz için çalışacağız fakat dediğim gibi Konuralp bir bütün. Konuralp’te şu an için Belediye ile Konuralp arasında bir sıkıntı var. Bu sıkıntıları başkanlarımızla da görüşüyoruz. Ayrıca ben her başkan adayımızla tek tek görüştüm ve görüşmelerime devam ediyorum. Seçilmeleri ve bizim seçilmemiz durumunda mahallemizin çöp sorunları, yol sorunları, temizlik sorunları ve yol kenarları diken, pislik sorunları çözülecek.”
“Mahallemize hizmet vereceğiz”
Hayata geçirmeyi düşündüğü projelerinden de bahseden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mahallemizde cadde ve sokaklarının hiç ismi yok. Vatandaş hangi caddede oturduğunu dahi bilmiyor. Biz bunlara isim vermek istiyoruz. Üskübüspor’u yeniden kurmak istiyoruz. Taziye çadırımız yok. Belediye’nin verdiği bir çadır var ancak sadece üstü kapalı, etrafı açık ve bu bizim ihtiyaçlarımızı karşılamıyor. Biz bunun için söz verdik; bir taziye çadırı, sandalyesi, masası, çay kazanıyla beraber bir cenaze olduğunda, bir düğün, mevlit olduğunda çadırı kurup mahallemize hizmet vereceğiz. Kış aylarında kar yağdığı zaman belediye anında müdahale edemiyor. Bunu özel kepçe ile görüştük. Bu şekilde yolları açacağız. Mahallemiz 30 Ağustos Zafer bayramında Şehit ismini alarak kurulmuş bir mahalle. Mahallemizde ki ölmüşlerimize ve büyüklerimize hitaben bir mevlit okutmayı düşünüyoruz. Ramazan aylarında mahalle iftarı değil sokak iftarları yapmayı düşünüyoruz. Sokak hayvanları için projelerimiz var. Başıboş ve sahiplendirilmiş köpekler var bu güne kadar bunlarla ilgili hiç kimse bir çalışma yapmamış okula giden çocuklar zor duruma düşüyor. Aileler, bayanlar rahat gezemiyor.”
“Destekçi olacaklarını söylüyorlar”
Adaylığı sonrasında çevreden gördüğü tepkileri de dile getiren Aday Soylu şunları söyledi:“Mahallede ki komşularımız da destekçi olacaklarını söylüyorlar. Örnek olarak Üskübüspor projesinden bahsettiğimde bir komşumuz formalarını ben yaptırırım, başka bir komşumuz ayakkabıları da benden olsun dedi.  Şimdiden güzel haberleri almaya başladık.”
“Ulaşım sorununu da çözeceğiz”
Mahallede bulunan üniversitenin de sorunlarına temas edeceğini belirten Soylu şu ifadeleri kullandı:
“Bir de üniversite bizim mahallemizde bulunuyor. Onunda büyük sorunları var. Öğrenciler saat 9’dan sonra Düzce’ye veya Konuralp’e gelmek için, Konuralp’teki hastalarında Üniversiteye gitmeleri için bir ulaşım sorunu var. Bunları da çözeceğiz. Görüşmelerimizi yaptık, altyapısını oluşturduk. Kendime güveniyorum.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri