ŞATAFATLI İFTAR SOFRALARINA BU YIL DA OTURMAYACAK

Gündem 3 Mayıs 2019 14:36
Videoyu Aç ŞATAFATLI İFTAR SOFRALARINA BU YIL DA OTURMAYACAK
A
a

11 ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, bu yıl da mekânların değiştiği ancak kişilerin değişmediği iftar sofraları yerine, komşu, dost, akraba ve garibanlarla bir araya geleceklerini açıkladı ve tüm vatandaşlara da “İsraftan kaçınalım” çağrısı yaptı.

Müslüman aleminin 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmesine sayılı günler kaldı. Manevi duyguların artarak yaşandığı bu önemli ay dolayısıyla Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı bir mesaj yayımladı.

“Zamanın aşındırmasına karşı yeniden donanmalıyız”

Vali Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’na bir kez daha ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu yıl da daha önceki yıllarda almış olduğumuz karar doğrultusunda, mekânların değiştiği ancak kişilerin değişmediği iftar sofralarında programlar yapmak yerine, komşu, dost, akraba ve garibanlarla bir araya gelelim. Her türlü değerlerimizin, geleneklerimizin, inançlarımızın törpülendiği, bencilliğin, yalnızlığın arttığı bu zamanda fert ve toplum olarak huzura, sevgiye, kardeşliğe ve yardımlaşmaya daha da önem vermeli, zamanın aşındırmasına karşı yeniden donanmalıyız.”

“Manevi duygular ile ziyaretlerde bulunalım, israftan kaçınalım”

“Allah rızası için yapılması gereken hayrın ve hayırseverliğin bu Ramazan ayında da devam edeceğine inanıyorum.” ifadesini kullanan Vali Dağlı, mesajına şöyle devam etti: “Bizim milletimiz; daima çevresini, akrabalarını, komşularını görüp gözeten, varsa ihtiyaçlarını araştırıp tespit eden ve karşılayan bir zihniyete sahiptir. Bizim medeniyetimiz merhameti kuşanmış bir medeniyettir. Sofralarımızı ihtiyaç sahiplerine, yaşlılara, engelli kardeşlerimize, ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize, yetimlere, gazilere ve şehit yakınlarına açalım. Manevi duygular ile ziyaretlerde bulunalım, israftan kaçınalım. Bu vesile ile Düzceli  hemşerilerimizin Ramazan ayını bütün kalbimle tebrik eder eder, sağlık, mutluluk, huzur ve kardeşlik içerisinde Bayrama kavuşmamızı Yüce Allah’tan niyaz ederim.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri