SANKİ MAHRUMİYET BÖLGESİ!

Gündem 1 Haziran 2018 10:49
Videoyu Aç SANKİ MAHRUMİYET BÖLGESİ!
A
a

Kalıcı Konutlar Yeşiltepe Mahallesi sakinleri hizmet alamamaktan şikayetçi… Kalıcı Konutlar’a belediye tarafından verilen hizmetin eşit olması gerektiğini savunan vatandaşlar, çevre düzenlemesi ve temizliği başta olmak üzere bir çok alanda çalışma yapılmamasına tepki göstererek, “Kendi çabalarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama yeterli olmuyor. Otun pisliğin içinde bir sürü yılan var. Çoluk çocuğumuz kışın çamurun içinde, yazın ise köpekler, yılanlar nedeniyle dışarıya çıkamıyor.” dedi.

Kalıcı Konutlar’da bulunan binaların etrafındaki yeşil alanların bakım ve temizliği apartman sakinlerine aitken apartman çevresi dışındaki alanlardan Düzce Belediyesi sorumlu... Ancak Yeşiltepe’de bulunan 11. ve 113. sokakların çevresinde ağaç gibi olan otlar yüzünden büyük sıkıntı yaşayan vatandaşlar, ilgisizlikten yakındı. 2 yıldır belediyeye yaptıkları başvurulara karşılık otların biçilmediğini söyleyen tepkili mahalle sakinleri, artık seslerine kulak verilmesini istedi.

“’Yapacağız’ diyorlar yapmıyorlar”
Apartmanda oturan vatandaşlardan Yunus Demirel yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, “Ben buraya geleli üç sene oldu ama bu üç yılda buraya belediyenin geldiğini görmedim. Burası da konutların olduğu yer, bu binaları niçin yaptılar? O zaman yaptırmasalardı daha iyiydi. Çevre düzenlemesi “Yapacağız” diyorlar yapmıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Devletimiz bizden elektrik, su parası alıyor ama…”
Mahalle sakinlerinden Ahmet Şahin ise şikayetlerini şöyle dile getirdi: “Devletimiz bizden elektrik, su parası alıyor ama bir çöp konteynırı yaptırmak için çok bekledik. Daha yeni koydular. Bir su patlağımız oldu uzun süre sonra yaptılar ama çevresi şu an bitik durumda. Bu çalışmalardan hiçbir şey anlayamıyoruz.”

Çoluk çocuğumuz dışarıya çıkamıyor”
Cihan Özdemir ise “Ben buraya geleli iki yıl oldu. Geldiğimde burada bir çöp bidonu bile yok. Bizim etrafımızdaki binaların çevresindeki boş alanlar yapılıyor, bizim alanlar yapılmıyor. Son 2-3 aydan beri biz kendi çabalarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama yeterli olmuyor. Otun pisliğin içinde bir sürü yılan var ve karşılaştığımız yılanları öldürdük. Çoluk çocuğumuz kışın çamurun içinde, yazın ise köpekler, yılanlar nedeniyle dışarıya çıkamıyor. İki yıldır elimizden geleni yapıyoruz ama yeterli olamıyoruz. Allah devletimize, belediyemize zeval vermesin ama bizim sorunlarımızla da ilgilensinler. Muhtarımızda çok iyi ama geçirdiği bir kaza nedeniyle şu an ayağa kalkamadığı için bizimle ilgilenemiyor.” şeklinde konuştu.Hizmet alamamaktan muzdarip Ali Dençer de on yıldır Yeşiltepe Mahallesi’nde oturduğunu ancak on yıldır yaşadıkları sıkıntıların çözülmediğini savundu. Dençer, “İlla çocuğumuzun başına bir sıkıntı mı gelmesi gerekiyor burada çalışma yapılması için. Her taraf toprak ve pislik içinde. Bize sahip çıksınlar yeter. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin ama lütfen bizimle de ilgilenin.” ifadelerine yer verdi.

Biz söz değil icraat bekliyoruz”
Son olarak Selçuk Çolak da “Şu anda gördüğünüz gibi aşağı taraf dümdüz ama bizim burası kötü durumda. Yaşımız küçük ama mantıklı hareket edebiliyoruz ve bizimle ilgilenilmesini istiyoruz. Yarın bir gün bir milletvekili adayı beni durdurup hangi partiye oy vereceksiniz diye sorduğunda gelin burayı halledin size oy vereyim derim. Biz söz değil icraat istiyoruz. Sadece bizim için değil çoluk çocuk için istiyoruz. Biz ilgilenen kişilerden destek bekliyoruz.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri