SANAYİ BAKANLIĞI AÇIKLADI

Gündem 8 Ocak 2018 16:56
Videoyu Aç SANAYİ BAKANLIĞI AÇIKLADI
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Milat Gazetesi’ne verdiği röportajında, “2 yıllık üniversite mezunlarına kısa dönem askerlik” başlıklı haberin yanlış anlaşıldığı belirtilerek, “Konu sanayicilerle yapılan toplantıda gündeme gelmiştir. Hükümetin gündeminde olan bir konu değildir.” denildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Milat Gazetesi’ne verdiği röportaj ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Hükümetin gündeminde değildir”
Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugünkü (8 Ocak) Milat Gazetesi’nde bir röportaja dayanarak meslek yüksekokulu mezunlarına askerliğin kısalacağı şeklinde bir değerlendirme yer almıştır. Röportaj sırasında gazetecinin ‘Meslek yüksekokulunu bitirene de askerlik süresinde bir indirim sağlansa, bu konuda çok yazdık…’ şeklindeki sorusuna sayın bakan; ‘Bu konuşulan bir konu. Sivas’ta Milli Eğitim Bakanımızın da olduğu sanayicilerle yaptığımız bir toplantıda bu konu konuşuldu. Milli Eğitim Bakanımız da not aldı. Bu konu gündemde, bilmediğimiz bir konu değil’ şeklindeki cevabı, meslek yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik konusunun hükümetin gündeminde olduğu şeklinde değerlendirilmiştir. Konu sanayicilerle yapılan toplantıda gündeme gelmiştir. Hükümetin gündeminde olan bir konu değildir.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri