SALDIRGAN KÖPEKLER MERKEZE GETİRİLİYOR

Gündem 30 Aralık 2021 10:01
Videoyu Aç SALDIRGAN KÖPEKLER MERKEZE GETİRİLİYOR
A
a

Gümüşova ilçe merkezinde toplanan sokak hayvanlarının nereye götürüldüğü konusunda hayvanseverler belediyeden bir açıklama beklerken, Düzce'de gelen ihbar ve talepler doğrultusunda tehlike arz eden cins köpekler, Düzce Belediyesi ekipleri tarafından Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülüyor.

Düzce’de sürüler halinde gezerek halkı tedirgin eden sokak hayvanları sorununa çözüm için ekipler gece-gündüz sahada yoğun mesai harcıyor.
Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili önlemler kapsamında yayınlanan genelge doğrultusunda gelen talep ve ihbarlar doğrultusunda çalışma yürüttü.
Ekipler, tehlike arz eden cins köpekler, belediyenin geçici bakımevi ve rehabilitasyon merkezine getirildi. Burada ayrı ayrı şekilde inşa edilmiş tel örgülü yarı açık kafeslere alınan köpekler, rehabilitasyona alınarak gözlem altında tutuluyor. Veteriner İşleri Müdürü Samet Gümüş, bu tür köpeklerin daha önce de geldiğini, mevcut yerlerinden usulüne uygun alınarak merkeze yerleştirildiğini söyledi.
“Düzce Belediyesi’nin 24 saat çalışan ekibi var”
Genelge kapsamında ihbarların yoğun olduğunu ve mevcut bakım yapan vatandaşların da hayvanlarını teslim etmek istediğini aktaran Gümüş, "Vatandaşı rahatsız eden, sokakta bulunan yasaklı ırklarla ilgili bir şikayet geldiğinde Düzce Belediyesi’nin 24 saat çalışan ekibi var. Gündüz toplama ekibi, gece ise nöbetçi ekibi şeklinde sürekli sahadayız. Gidiyoruz, usule uygun şekilde alıyoruz. Barınağımızda onlara uygun yer var. Barınağa getiriyoruz." diye konuştu.
Yasaklı ırklardan 60 hayvan bulunuyor
Gümüş, barınakta yasaklı ırklardan 60 hayvanın bulunduğunu dile getirerek, "Bakmak istemeyerek sokağa bırakan çok fazla kişi oluyor. 'Sokağımıza birisi yasaklı ırk hayvan bırakmış' gibi şikayetler geliyor ya da arkadaşlarımızın saha çalışması yaparken görüp aldıkları var. Biz bunları alıyoruz. Barınağımızda uygun koşullarda rehabilite ediyoruz. Ömürlerinin sonuna kadar burada bakıyoruz." ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri