ŞAHİN’DEN MÜJDELER ARKA ARAKAYA GELDİ…

Gündem 29 Nisan 2020 15:17
Videoyu Aç ŞAHİN’DEN MÜJDELER ARKA ARAKAYA GELDİ…
A
a

Koronavirüs Salgını nedeniyle zor günler geçiren KOBİ’lere ve küçük esnaflara TSO Başkanı Tuncay Şahinden müjdeler art arda geldi. Şahin, KOBİ’ler için TOBB Nefes Kredisi, Küçük esnaflar için ise İşe Devam ve Can Suyu Kredilerinin hayata geçirildiğini duyurdu. Şahin yaptığı açıklamada, “TOBB Nefes Kredisi KOBİ’lerimize Nefes Olacak” dedi.

27 Nisan 2020 tarihi itibariyle başvuru süreci açılan ve 7. Kez üyelerin hizmetine alınan TOBB Nefes Kredisi dolayısıyla Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda basın toplantısı düzenlendi.
Toplantıya Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce TB Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu, Denizbank A.Ş. Düzce Şubesi Müdürü Yasemin Geçer, Düzce Meydan Şubesi Müdürü Haliscan Seyhan, Akçakoca Şubesi Müdürü Ali Özkan ve Yığılca Şubesi Müdürü Ercan Öztürk, Düzce TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri de katılım sağladı.
Toplantıda ilk olarak konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, “Daha önce 6 kez hayata geçirdiğimiz ve 27 Nisan tarihi itibariyle de 7. Kez üyelerimizin hizmetine açtığımız TOBB Nefes Kredisi ile bu zor süreçte üyelerimizin bir nebze olsun nefes almalarını sağlamaya çalışıyoruz. 50 bin TL ile 100 bin TL arasındaki bir krediyi KGF kefaletiyle 2020 yılında ödemesiz, yıllık %7.5 faiz oranı ve 12 eşit taksitli ödeme planı ile üyelerimize Denizbank aracılığı ile tahsis etmiş bulunuyoruz. Teknik detayları sayın müdürümüz yapacaktır. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak üst kuruluşum Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, Hazine ve Ekonomi Bakanlığımıza, Kredi Garanti Fonu’na ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Üyelerimizin bankaya kredi başvurusuna gitmeden önce odamız web sayfasındaki online işlemler menüsünden TOBB Nefes Kredisi Faaliyet Belgelerini almalarını önemle hatırlatmak isterim. Ülkemizin ve dünyamızın içinden geçtiği bu zor günlerde, üyelerimize yönelik olarak gerçekleştirilen bu değerli finansman desteği dolayısıyla başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.  Ülkemize, milletimize ve üyelerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Basın toplantısında konuşan Denizbank A.Ş Düzce Şubesi Müdürü Yasemin Geçer, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in “Ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla, piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık. KOBİ’lerimiz, Koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakarlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgah, dükkan, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.
Bugüne kadar özellikle KOBİ’lere ve küçük esnafa sunduğu destekle, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma ve sosyal dengenin oluşturulması yönünde önemli misyon üstlenmiş bir kurumuz. Bu değerli mirastan aldığımız güçle, yeniden önemli inisiyatif üstlenerek TOBB ve KGF desteği ile, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı ve üst limiti 50.000 ve 100.000 TL arasında değişen “TOBB Nefes Kredisi”ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz. Yağmurlu havada şemsiyeyi kapatmıyor, 2020 yılında bir kez daha KOBİ’lerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. 2017 yılında KOBİ’lerimize düşük faiz imkânı tanıdığımız ilk Nefes Projesi önümüze geldiğinde, hiç tereddüt etmeden tek özel banka olarak yerimizi aldık; devrim niteliğindeki bu iş için taşın altına elimizi koyarak toplam 12 bin KOBİ’ye, 1,1 milyar TL kredi kullandırdık. 2018 yılında da, piyasada mevduat faiz oranı yüzde 15’e yakın, kredi faiz oranları ise yüzde 17-18’ler civarında iken, aylık yüzde 0,99 faizli kredi imkânı ile KOBİ’lere nefes aldırmak üzere yeniden bir araya geldik. Toplam 1.3 milyonun üzerinde işletmenin üye olduğu TOBB, Hazine Müsteşarlığımız ve Kredi Garanti Fonu’nun desteği sayesinde 4 banka ve 2 katılım bankası güçlerimizi birleştirdik, kamu bankalarının yanında yine tek özel banka olarak yerimizi aldık. Bu projede de toplam 8 bin KOBİ’ye, 1,2 milyar TL kredi kullandırdık. Şimdi ise; üçüncüsü tesis edilen Nefes Kredisi projesinde, 3 Milyar TL tutarında krediyi gerçek ihtiyaç sahibi KOBİ’lerimize aktarmak için var gücümüzle çalışacağız” şeklindeki konuşmalarına atıfta bulunarak Kredi Projesinin tüm KOBİ’lerimize hayırlı olmasını diledi.
Bilgi Notu: Nefes Kredisi Kampanyası süresince yoğunluğu azaltmak ve banka müşterilerine daha sağlıklı hizmet verebilmek amacıyla; Denizbank’ın Düzce şubelerindeki çalışma saatleri 09.00-17.00 arasında olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. 
Kredi yalnızca TOBB’a bağlı Oda ve Borsalara üye olan ve cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmeler tarafından kullanılabilir. Nefes Kredisi üst limiti 100.000 TL olup, bu tutar üyelerin kayıtlı oldukları Oda ve Borsaya göre 100.000 TL’nin altında olabilir. Nefes Kredisi 31/12/2020 tarihine kadar anapara ve faiz geri ödemesiz, 31/12/2020 tarihini takip eden 12 aylık eşit taksitli toplam en fazla 20 ay vadeli olarak kullandırılacak ve yıllık %7,5 faiz oranı geçerli olacaktır. Belirtilen yıllık faiz oranına ve kredi oranına ve kredi kullandırım ücretine BSMV dahil değildir.
İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken odamıza kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank işbirliğiyle ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur.
Küçük İşletmelerimize Can Suyu Kredisi Sağlıyoruz
Kobi’lerimize yönelik olarak açıkladığımız nefes kredisi’nin ardından şimdi de küçük ölçekli işletmelerimize yönelik olarak halkbank aracılığı ile can suyu kredisini hayata geçiriyoruz.
Ükemizin içinden geçmekte olduğu bu zor süreçte üretimin durmaması, işletmelerimizin faaliyetlerine devam edebilmesi için 27 Nisan itibariyle başlatılan nefes kredisine ek olarak bugün itibariyle de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, KGF, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank işbirliğiyle 25 bin TLl’si kredi, 25 bin TL’si de paraf kart olmak üzere;  50.000 TL’lik can suyu kredisi sağlıyoruz. 6 ay ödemesiz yıllık %7,5 faiz oranı ve 36 ay vade imkânı sağlanmaktadır.
Bu zor günlerin sonunda tüm üyelerimiz ve paydaşlarımızla birlikte aydınlık günlerde buluşabilmek ümidiyle, bu önemli çalışmamızda emeği geçen başta TOBB başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm