SAĞLIKTA ATILIM YILI! YATIRIMLAR PEŞ PEŞE

Gündem 18 Şubat 2019 15:37
Videoyu Aç SAĞLIKTA ATILIM YILI! YATIRIMLAR PEŞ PEŞE
A
a

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Akçakoca’nın Hacıyusuflar Mahallesi’ne mimarisiyle göz kamaştıracak yeni bir Aile Sağlığı Merkezi kazandırılacağını açıkladı. Hayırsever bir vatandaşın da destek vereceği sağlık yatırımının kısa sürede tamamlanıp hizmete açılması hedefleniyor.

Düzce’de son haftalarda sağlıkta adeta atılım yaşanıyor. Özellikle yönetim kadrosundaki değişim ve ardından Ankara nezdinde milletvekilleri eşliğinde yapılan görüşmeler meyvesini vermeye başladı. İhtiyaçlarda doğrultusunda Düzce merkezden sonra ilçelerin de Aile Sağlığı Merkezi’ne kavuşması için düğmeye basıldı.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nün sağlık odaklı çalışmaları kapsamında bu kez Akçakoca’da sağlık yatırımları için harekete geçildi. Bu doğrultuda Hacıyusuflar Mahallesi’ne mimarisiyle göz kamaştıracak yeni bir Aile Sağlığı Merkezi kazandırılacağı açıklandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında ilk olarak 2005 yılında ilimizde başlayan aile hekimliği uygulamasının vatandaşlarımıza daha hızlı, kaliteli ve yerinde sağlık hizmeti verme noktasında ilimiz Akçakoca İlçesi Hacıyusuflar Mahallesi’nde ikamet eden bölge sakinlerinin daha hızlı ve yerinde sağlık hizmeti alma noktasında önemli bir ihtiyacına cevap vereceğini belirtti. Düzce Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Akçakoca Kaymakamlığı ve hayırsever marifetiyle yapımına başlanılacak olan Aile Sağlığı Merkezi en kısa sürede tamamlanması planlanmaktadır. En yakın zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak olan Aile Sağlığı Merkezlerimizin içerisinde 2-3 Aile Hekimliği Birimi, 1’er adet gebe izlem ve aile planlama odası, 1’er adet aşı ve bebek çocuk izleme odası, 1’er adet tıbbi müdahale odası, 1’er adet emzirme odası, yer alacaktır.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri