SAĞLIK HİZMETLERİ SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

Gündem 9 Mayıs 2019 12:22
Videoyu Aç SAĞLIK HİZMETLERİ SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ
A
a

Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Sağlık Hizmetlerinde Manevi Değerlerin Güçlendirilmesi Sempozyumu” İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sempozyuma; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serap Bayram,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım sağladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, devletimizin sosyal yardıma muhtaç kişiler için çok ilerleme kat ettiğini ifade etti. Artık yaşlılar için profesyonel bakımların geliştiğini, yaşlılara manevi olarak destek olmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Genç,  sağlık hizmetlerindeki manevi değerlerin güçlendirilmesi konusunun bilimsel bir ortamda konuşulmasının çok değerli olduğunu söyledi.

Programda konuşan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serap Bayram, sempozyumu Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına gerçekleştirdiklerini belirterek Prof. Dr. Fuat Sezgin’in özgeçmişinden bahsetti. Sağlık bakımı verenlerde gerçekliğin sadece küçük bir parçasını gördüğümüzü dile getiren Bayram, bu nedenle manevi gerçeklikler hakkında başka biri ile etkileşime girildiğinde, bakım verebilmek için başka bir maneviyatı anlamaya çalışmak zorunda olduğumuzu da sözlerine ekledi.

Oturum başkanlığını Dr. Öğr. Üyesi Fidan Özbey’in yaptığı “Çocukta Değerler Eğitiminin Geliştirilmesi” oturumunda; Dr. Öğr. Üyesi Özkan Sapsağlam “Değer Aktaran Bir Kurum Olarak Aile ve Okul”, Öğr. Gör. Dr. Zeynep Seda Çavuş “Erken Çocukluk Döneminde Değerler Eğitimi”, Konuralp Anaokulu Öğretmeni Kübra Çiftçi “Temel Eğitimde Değerler Eğitimi İyi Örnek Uygulamaları” konuları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Sempozyumda; fizyololojik, psikolojik, sosyo-kültürel ve Allah’a iman ve dua boyutuyla manevi bakım, yaşlı bireylerin manevi bakımı, bakım verenlerin maneviyatının desteklenmesi, acil sağlık hizmetlerinde manevi bakım ile ilgili uygulamalar ve deneyimler paylaşıldı. Aile ve okulun değer aktarımındaki rolü, erken çocukluk döneminde değerler eğitimi ve eğitimde iyi uygulama örnekleri üzerinde tartışıldı. Teşekkür belgelerinin konuşmacılara takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sempozyum sona erdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri