SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İŞARET DİLİ EĞİTİMİ

Gündem 19 Nisan 2019 14:09
Videoyu Aç SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İŞARET DİLİ EĞİTİMİ
A
a

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ve Düzce Halk Eğitim Merkezi katkıları ile merkez hastanelerde çalışan personellere işaret dili eğitimi verildi. Bu sayede işitme engelli vatandaşlar sorun yaşamadan hastanedeki işlerini halledebilecekler.

İl Sağlık ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve 30 Ocak 2019 tarihinde Düzce Atatürk Devlet Hastanesi konferans salonunda  verilmeye başlanan işaret dili eğitimi haftada 3 gün gerçekleştirildi ve 12 çalışan sertifika almaya hak kazandı.

Sertifika almaya hak kazanan hemşire, odyolog, anestezi teknikeri ve diğer personel kadrosundaki çalışanların Düzce Devlet Hastanesi’nde işitme engelli vatandaşlara hizmet verecekleri öğrenildi.  Sunulan sağlık hizmetinden en iyi şekilde faydalanmaları, sağlık problemlerini etkin bir şekilde anlatmalarında kolaylık sağlanması ve tedavilerinin ivedilikle yapılmasında söz konusu eğitimin önemli rol oynaması bekleniyor.

Aynı zamanda sertifikalı çalışanlar işitme engelli vatandaşın hastaneye başvuru yapması itibariyle sağlık probleminin ilgili alanı neresi olursa olsun ihtiyaç halinde acil servis, poliklinikler, ameliyathane, ağız/diş, iş ve işlemlerin yapıldığı her bölümde kolaylıkla sunulan sağlık hizmetinden faydalanabilecekler.

Sertifika programına Vali Yardımcı V. Sayın Abdülgani Mağ, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Çetin, kurum başkan ve başkan yardımcıları ile Düzce Atatürk Devlet Hastane Başhekim Yardımcısı Uz.Dr.Hümeyra Bayram Akcan ile sağlık yöneticileri  katıldı. İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, 2.’si düzenlenen kursun beklenenden daha verimli geçtiğini belirterek yaklaşık 3 ay süren eğitimin işaret dili eğitmeni Büşra Ökten tarafından verildiğini söyledi. Yılmaz, "Sağlık Müdürlüğü olarak engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak ve bu eğitimlere devam etmek istiyoruz. Desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ediyorum" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri