SAĞLIK ÇALIŞANLARI HALA ÜCRET ÖDÜYOR…

Gündem 20 Aralık 2021 14:18
Videoyu Aç SAĞLIK ÇALIŞANLARI HALA ÜCRET ÖDÜYOR…
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Ekim tarihinde Koronavirüs salgını ile mücadelede en ön safta yer alan sağlıkçılara ulaşım hakkının yılsonuna kadar uzatılacağı müjdesini verdi. Ancak 10 Aralık’ta toplanan Düzce Belediye Meclisi kararı olmasına rağmen, o tarihten bu yana sağlık çalışanları Düzce’de toplu taşımaya ücret ödemeye devam ediyor. Öncü Haber Merkezinin ulaştığı Düzce Ulaşım A.Ş yetkilisi Levent Sivrikaya ise, “Bize resmi açıklama gelmedi” diyerek topu Düzce bürokrasisine attı.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi,  Düzce’de de koronavirüs pandemisi ile en ön cephede mücadele eden sağlık çalışanları oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 salgınına yakalanan hastaları iyileştirmek için kendi canlarını ortaya koyan sağlık çalışanları için, 28 Ekim tarihinden itibaren Türkiye genelinde toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanmalarına yönelik 81 il belediyesine genelge gönderdi.
Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 28 Ekimde yayımlanan bu genelge, Düzce’de konuyu Öncü Haber’in gündeme taşımasının ardından, bir buçuk ay sonra AK Parti Grubu tarafından Belediye gündemine alındı.  Karar, 10 Aralık Cuma günü yapılan Düzce Belediye Meclisinin 2’inci birleşiminde CHP’li bir meclis üyesi hariç, tüm meclis üyelerinin desteğini alarak meclisten geçti.
Belediye Meclisinin almış olduğu bu karara rağmen Düzce’de sağlık çalışanlarına ücretsiz seyahat, hakkı tanınmadı.
Konu ile ilgili 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına ilgili şikâyetini gönderen bir sağlık çalışanı, “Bir sağlık çalışanı olarak Düzce Belediyesi’nin 10 Aralık’ta aldığı Meclis kararıyla, 31 Aralık’a kadar ücretsiz seyahat hakkı verilmesine rağmen, bugün tarihi itibari ile kart basılmaya devam ediliyoruz. Göstermelik destek verdiğini zanneden, Düzce Belediyesine, samimiyetinden dolayı teşekkür edeceğimizi bildirmek istediğimizi, sizin aracılığınız ile iletmek istedik” dedi.
Düzce Ulaşım A.Ş topu Düzce Bürokrasisine attı
Bu şikâyetin üzerine Öncü Haber muhabirinin görüştüğü Düzce Ulaşım A.Ş yetkilisi Levent Sivrikaya ise, henüz kendilerine resmi bir yazının gelmediğini belirterek, “Bize resmi yazı gelmedi. Perşembe günü Sezgin Müdür yazı işlerine sormuş, gelen giden yok hala” ifadelerini kullandı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa