SAADET’TEN İMZA ÇAĞRISI

Siyaset 3 Mayıs 2018 15:49
Videoyu Aç SAADET’TEN İMZA ÇAĞRISI
A
a

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, partisinin cumhurbaşkanı adayı olan Temel Karamollaoğlu için 4-9 Mayıs tarihleri arasında imza kampanyası başlatacaklarını duyurdu ve herkesi imza vermeye davet etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığına talip olduğunu açıklarken, Saadet Partisi’nin TBMM’de grubu olmadığı için yasa gereği toplaması gereken 100 bin imza için Düzce İl Başkanı Birkan Mertol dün parti binasında basının karşısına geçti ve vatandaşlardan imza kampanyasına destek vermesini istedi.

Her fikir, her görüş, her milletten insanımızı imza kampanyamıza bekliyoruz”
Mertol, Ankara’da 3 gün önce düzenlenen toplantıda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, Sadet Partisi cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandığını kaydederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “4-9 Mayıs tarihleri arasında Cumhurbaşkanı adayımızın aday olabilmesi için 100 bin imza toplamamız gerekiyor. Biz Saadet Partililer olarak, Milli Görüşçüler olarak şunun kararını verdik; ‘100 bin imza yetmez bizim için minimum imza sayısı 500 bindir’ dedik. Yarın (4 Mayıs) sabah itibariyle adliye binasının altında bulunan Düzce Seçim Kurulu ve Akçakoca’da bulunan seçim kurullarında sabah saat 08.00’da başlayan mesaiyle birlikte saat 20.00’a kadar imza kampanyamız başlayacak. Saadet Partisi’nin hedefi, ilk günde Türkiye genelinde 100 bin imzayı saat 20.00’a kadar tamamlamak. Bu bağlamda tüm hazırlıklarımız devam ediyor. Özellikle Düzce’de ki siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara, yani fikri zikri ne olursa olsun hangi milletten, hangi meşrepten hangi siyasi görüşe sahip olurlarsa olsunlar Saadet Partisi Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’na destek amaçlı imza vermeleri için seçim kurullarına bekliyoruz.”

Bu süreç nasıl işleyecek?”
Sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin bilgilendirmede bulunan Mertol, seçim kurullarının bu sabah saat 08.00’dan itibaren çalışmaya başlayacağını akşam saat 20.00’da mesailerinin biteceğini söyledi ve şöyle devam etti: “Seçim kuruluna giderken imza verecek her vatandaşımızın yanında nüfus kağıdı olacak. Bu süreçte bizim dışımızda İYİ Parti, Vatan Partisi de 100 bin imza çalışması yapacağı için imza verecek vatandaşımızın bir başka cumhurbaşkanı adayına imza vermemiş olması gerekiyor. 3 tane önemli konu; nüfus kağıdıyla gideceğiz, yaşadığımız bölgedeki seçim kuruluna gideceğiz, imzamızı verdikten sonra seçim kurulu bir evrak verecek alındı belgesi gibi. Bu belgeyi de seçim kurullarının önüne kuracağımız Saadet Partili teşkilat mensubu kardeşlerimizin standında bizim arkadaşlarımız alacak. Onlar da onu kaşeleyecek. İmza kampanyası için hazırladığımız broşürler var. İmza kampanyası için tüm Düzceli hemşerilerimizi Saadet Partisi Cumhurbaşkanı adayına destek olmak adına kampanyaya katılmalarını bekliyoruz. Sadece üyelerimiz beklemiyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri