RUHSAT ALMAZLARSA YIKILACAKLAR

Gündem 1 Haziran 2017 11:24
Videoyu Aç RUHSAT ALMAZLARSA YIKILACAKLAR
A
a

Düzce Belediyesi yapılan denetimler sonucunda kaçak ve ruhsatsız yapılar konusunda 15 günde 26 dosya hazırlarken bu tür yapılara hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceği ruhsat alınmaması halinde söz konusu yapıların yıkılacağı belirtildi. Ayrıca Çevre Taahhütnamesine uymayan inşaat firmalarına da idari para cezası uygulanmaya başlandığı bildirildi.

Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü şehir merkezinde ve sorumluluk alanı içinde yaptığı denetimler sonucunda kaçak ve ruhsatsız yapılar konusunda 15 günde 26 dosya hazırladı. Düzce Belediyesi çarpık kentleşmenin önüne geçmek ve modern şehir anlayışını oluşturmak amacıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde kurulan kaçak ve ruhsatsız yapı denetim ekibi tarafından yapılan tespitler sonucunda, 15 gündür devam eden incelemelerde toplam 26 dosya hazırlandı. İnşaat sahiplerine tebliğ yapılması ile birlikte yapılan açıklamada kaçak ve ruhsatsız yapılara hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceği ruhsat alınmaması halinde yapıların yıkılacağı belirtildi.

Taahhütnameye uymayanlara yaptırım uygulanıyor
Öte yandan Düzce Belediyesi ile inşaat firmaları arasında düzenlenen “Çevre Taahhütnamesi”ne uymayan inşaat firmalarına idari para cezası uygulanmaya başladı. Düzce Belediyesi ile Düzce’de faaliyet gösteren inşaat firmaları arasında yaklaşık 4 ay önce imzalanan “Çevre Taahhütnamesi” kapsamında inşaatların taahhütnameye uygun şekilde yapılmasına ilişkin denetimler devam ediyor. Şartlara uymayan inşaatların müteahhitlerine idari para cezası uygulanıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ‘En Güzel Temizlik Kirletmemektir’ anlayışı ile başlatılan çalışmada Düzce Belediye Encümeni ile belirlenen cezalar sonucunda çevre koruma ve temizliğinde aşama kaydedildiği ifade edildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri