Resmi İlan Diğer İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI 4 Temmuz 2019

T.C.
DÜZCE İCRA DAİRESİ
 
2018/3067 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce İl, Merkez İlçe, Nasırlı Köyü 171 Ada, 16 sayılı Fındıklık Nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz 4.601,49 m2 yüzölçümlü ve Fındıklık vasfındadır. Taşınmaz Nasırlı Köyü’nün kuş uçumu 1.68 km kuzeybatısında Düzce merkeze kuş uçuşu 10,50 km mesafede, D-655 karayoluna 7,32 km mesafede yer almaktadır. Taşınmaz Nuhlar Köyü İç yoluna kuzey kısmından cephelidir. Taşınmaz 1/1000 lik uygulama planı kapsamında olmayıp mücavir alan sınırları dışında kalmaktadır. Taşınmazın geometrik olarak şekli beşgene benzemektedir. Kuzeyden güneye %7-8 eğimli olduğu görülmüştür. Üzerinde ekonomik değeri olmayan çalı formunda ağaç ve ağaççıkların olduğu bir kısmının otlarla kaplı olduğu görülmüştür.  Taşınmazın yakınlarında tek katlı ve iki katlı mesken amaçlı kullanılan yapıların olduğu ve komşu parsellerinin fındıklık olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.   Üzerinde yapı ve müştemilat olmadığı tespit edilmiştir. Belediye hizmetlerinden kısmen faydalanamamaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir.  4.601,49m2/TL  x 20.00- TL/m2 = 92.029,80 TL’dir.
Yüzölçümü                   :4.601,49m2                            İmar durumu :  İmar planı dışındadır.
Kıymeti                         :  92,029,80                             KDV Oranı     :  %18
Kaydındaki Şerhler     : İpotek Dosyasından Satışlıdır.
1. Satış Günü                : 08/08/2019 günü 11:20 – 11:25  arası
2. Satış Günü                : 03/09/2019 günü 11:20 – 11:25  arası
Satış Yeri                      : Mezat Salonu- Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı  304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ/DÜZCE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3067 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri