Resmi İlan Diğer İlanlar

İHALE İLANI 14 Mayıs 2019

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2018/3027 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce ili Merkez Kabalak köyü Tekir Pınarı mevkii, 150 ada 4 parsel 2.613,73 m² yüzölçümlü fındıklık niteliğindeki taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Kabalak Köyü’nün kuş uçumu 500 mt Kuzeyinde Köy yoluna 50 mt uzaklıkta olduğu, Düzce Merkeze kuş uçuşu 13,00 km mesafededir. Taşınmaz Fındıklık vasfında olup Yüzölçümü 2.613,73 m²dir. Geometrik olarak şeklinin dikdörtgene benzediği görülmüştür. Taşınmazın kuzey batından güneydoğuya doğru %5-6 artan eğimli olduğu, üzerinin boş olduğu yapı ve müştemilat bulunmadığı görülmüştür. Taşınmazın komşu parsellerinin de taşınmazla aynı özelliklere sahip olduğu tespit edilmiştir. Belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın konumu, emsalleri, toplam alanı, merkeze uzak olan bölgede yer alması, çevre koşulları, taşınmazın mevcut durumu, taşınmazın yer aldığı bölgede yol ve altyapı çalışmalarının olmaması vb. etkenler araştırılmış ve değerlendirilmiş olup taşınmazın mevcut hali ile Arazi m² değerinin 30,00 – TL/m² olabileceği tespit ve takdir edilmiştir.
Yüzölçümü                : 2.613,73 m²              Kıymeti : 78.411,90 TL
KDV Oranı                 : %18                          Kaydındaki Şerhler  : --------
İmar Durumu            : 1/1000 lik uygulama planı kapsamı içinde kalmamaktadır.
Kıymeti                      : 78.411,90 TL
1. Satış Günü                        : 26/06/2019 günü 10:35 – 10:40 arası
2. Satış Günü                        : 22/07/2019 günü 10:35 – 10:40 arası
Satış Yeri                    : Mezat Salonu – Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No: 242 MERKEZ/ DÜZCE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3027 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri