RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI

Gündem 24 Mayıs 2019 15:50
Videoyu Aç RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI
A
a

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nigar Demircan Çakar, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile ikinci defa rektör olarak atandı. 2019-2023 yılları arasında görevine devam edecek olan Çakar’ın yeniden rektör olarak atanmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete de yayımlanan Kararname ile Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeniden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar getirildi. 2015-2019 yılları arasında Düzce Üniversitesi Rektörü olarak birçok yeniliğe ve başarıya imza atan

Çakar’ın yeniden atanmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Beklenen atama Resmi Gazete’nin 24 Mayıs Cuma günkü sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bilindiği gibi rektör atamalarında geçtiğimiz haftalarda değişikliğe gidilmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile atamaların yapılacağı bildirilmişti. 

‘Çakar’ kararı sevinçle karşılandı

Tebrik mesajları yayınlandı

Karar, ilimiz mülki amirleri ve siyasiler tarafından mutlulukla karşılandı ve Belediye Başkanı Faruk Özlü başta olmak üzere rektörü tebrik mesajları yayınlandı. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 2019-2023 dönemi Rektörlüğüne kendisini layık görev ve onurlandıran başta

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na ve üyelerine teşekkür etti.
Üniversitenin çalışmalarını ve emeklerini takdir ederek kendisini her zaman destekleyen Düzce halkına, sivil toplum kuruluşlarına, basın mensuplarına ve öğrencilerine şükranlarını sunan Rektör Çakar, bundan sonraki süreçte sorumluluklarının daha da arttığını ifade etti.
Çakar ‘Sorumluluğumuz daha da arttı’

Bu güvene layık olabilmek için daha çok çalışacaklarını, 2023 hedeflerine ulaşabilmek için daha büyük bir heyecan ve azimle yola devam edeceklerini vurgulayan Rektör Çakar, üniversitenin nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, bölgesel kalkınma hamleleri, katma değerli bilimsel çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle Düzce’nin, bölgenin ve ülkenin gelişmesi adına bundan önce olduğu gibi tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve koordinasyon içinde hareket edeceklerinin altını çizdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm