REKTÖRDEN KUTLAMA MESAJI

Gündem 3 Mart 2019 16:44
Videoyu Aç REKTÖRDEN KUTLAMA MESAJI
A
a

Özellikle gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması için etkin çalışmalar yürüten Yeşilay’ın öneminin bir kez daha anlaşıldığı Yeşilay Haftası’nda tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de farkındalık amaçlı etkinlikler düzenlenecek. Bu önemli hafta dolayısıyla Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar bir kutlama mesajı yayımladı.

Geleceğe sağlıklı ve güçlü nesiller bırakabilmek için mücadele eden Yeşilay ülke gençliğini, ülkenin insanlarını alkol, uyuşturucu, sigara ve diğer bağımlılık yaratacak maddelerden korumak amacıyla faaliyetlerine devam ediyor. Yeşilay’ın kuruluş tarihi olan 5 Mart’ı içine alan 1-7 Mart arası, ülkemizde Yeşilay Haftası olarak kutlanıyor. 
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Yeşilay Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, yürüttüğü onurlu çalışmalardan dolayı Türkiye Yeşilay Cemiyeti’ni kutladı.
Yeşilay’ın tarihçesi
Yeşilay’ın tarihçesi hakkında bilgiler veren Rektör Demircan Çakar, “1 Mart 1920 tarihinde Hilal-i Ahdar adıyla icraatlarını yürütmeye başlayan Yeşilay; alkollü içkilerle gençlerimizi zehirlemek isteyen ve işgal direnişini kırarak, özgürlüğümüzü ve vatanımızı elimizden almayı amaçlayan işgal güçlerine karşı, dönemin Şeyhülislam’ı İbrahim Haydarizade’nin himayesinde Dr. Mazhar Osman Uzman ve arkadaşları tarafından kurulmuştur.” ifadelerini kullandı.
“Yeşilay’ın yürüttüğü başarılı çalışmaların önemi yadsınamaz”
Yeşilay’ın yürüttüğü çalışmaların öneminden bahseden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, şunları kaydetti: “İnsan onurunu ve saygınlığını temel alarak, toplumu ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için 1920 yılından bu yana; aile bağlarını koparan, gençlerimizin geleceğinin kararmasına sebep olan ve manevi değerlerimizden bizleri günbegün uzaklaştıran zararlı alışkanlıkların giderek arttığı bu dönemde Yeşilay’ın yürüttüğü başarılı çalışmalarının önemi yadsınamaz bir gerçektir. Sigara, alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı gibi her türlü zararlı alışkanlıklara karşı olduğu kadar, teknoloji bağımlılığı gibi alanlarda da bireylerde farkındalık oluşturan Yeşilay, insanları bilgilendirip gerektiğinde, hiçbir karşılık beklemeden yardım elini çekinmeden uzatmaktadır. Her türlü bağımlılığa karşı önemli çalışmalarda bulunan ve sosyal sorumluluk projelerine destek olan Üniversitemizde, Yeşilay Öğrenci Kulübü kurulmuş, Yeşilay Cemiyeti ile bağımlıklarla mücadele ve gençlere yönelik önleyici tedbirler hususunda işbirliği faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin toplumumuz ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz için yürüttüğü onurlu çalışmalardan dolayı kutlar, bu anlamlı ve zorlu yolda tüm Yeşilay çalışanlarına başarılar dileriz.”
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri