REKTÖR YÖK’TE ANLATTI İHTİSASLAŞMA ALANINDA YÜKSELEN GRAFİK

Gündem 16 Aralık 2018 14:44
Videoyu Aç REKTÖR YÖK’TE ANLATTI İHTİSASLAŞMA ALANINDA YÜKSELEN GRAFİK
A
a

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, YÖK’te Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma çalışmalarındaki yükselen grafiğini anlattı. Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi’nin; birçok firmayla iş birlikleri gerçekleştirdiğini belirterek, ayrıca tıbbi ve aromatik bitkilerin ilk hasadının yapıldığını aktardı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında desteklenen yeni 5 üniversitenin ilan edildiği toplantıda, Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma alanındaki yükselen başarı grafiğiyle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

YÖK Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya; Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, ihtisas üniversitesi seçilen yükseköğretim kurumlarının rektörleri katılırken, Düzce Üniversitesi’nden ise Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş ile Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş katıldı.

Toplantıda; spor ve sağlık alanında Aksaray Üniversitesi, ormancılık ve tabiat turizmi alanında Kastamonu Üniversitesi, hayvancılık alanında Muş Alparslan Üniversitesi, çay alanında Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, tarım ve hayvancılık alanında ise Siirt Üniversitesi ihtisaslaşacak yeni üniversiteler olarak belirlendi.

Toplantıda Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, YÖK ve Kalkınma Bakanlığı’nın başlattığı “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında daha önce ilan edilen 5 üniversite arasına seçilme başarısı gösteren Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma çalışmalarını anlattı. Başarılı bir sunum gerçekleştiren Rektör Çakar, sağlık konusunda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, çevre konusunda ise Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri kazanımı alanlarında gelinen aşamalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Düzce Üniversitesi’nin; birçok firmayla iş birlikleri gerçekleştirdiğini, tıbbi ve aromatik bitkilerin ilk hasadının yapılarak bu bitkilerin kozmetik ve tıbbi ürünlere dönüştürüldüğünü belirten Prof. Dr. Çakar, marka oluşturma aşamalarının da tamamlanarak ihtisaslaşma faaliyetlerinin yükselen bir ivmeyle devam ettiğini vurguladı.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri