REKTÖR’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR…

Gündem 14 Ağustos 2018 15:48
Videoyu Aç REKTÖR’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR…
A
a

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce denilince geleneksel tıbbın akla gelmesi için çaba gösterdiklerini söyledi.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, düzenlediği kahvaltıda Düzce’deki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Rektör Çakar, “Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” temalı proje kapsamında sağlık ve çevre alanlarında pilot üniversite ilan edilen Düzce Üniversitesi’nde hem bu alanlarda yürütülen çalışmalar hem de devam eden diğer projeler hakkında bilgiler verdi.

İki ay içerisinde hayata geçireceğiz”
İlk olarak yaz aylarında yapılan çalışmaları değerlendiren Çakar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bütçe hazırlığı dönemi içerisindeyiz. Önümüzdeki dönemin yatırımlarını değerlendirme aşamasındayız. Yaz dönemi olduğu için inşaatlarımız hızla devam ediyor. 20 bin metrekarelik mini botanik bahçemiz için çalışmalara başladık. Düzce için önemli olacak bu bahçe için 2 yıl sonra açılış yapmayı düşünüyoruz. Burası hem Düzce’nin ürünlerinin sergileneceği hem de kamelyalı çok güzel bir alan olacak. Diğer taraftan kütüphane inşaatımız devam ediyor. Spor Bilimleri Fakültesi’nin inşaatı da bu hafta başlıyor. Kampüse girişin daha rahat olması için yollardaki asfalt çalışmalarımız da devam ediyor. Bunların hepsini biz kendimiz yapmaya çalışıyoruz. Acil bölümümüzü de kendine ait otoparkıyla birlikte inşallah iki ay içerisinde hayata geçireceğiz.”

Nükleer Tıp Merkezimizi, Tamamlayıcı Tıp Merkezine dönüştürüyoruz”
Fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan bilgi, beceri ve uygulamaların bütünü olan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi hakkında da açıklamalarda bulunan Çakar, şöyle konuştu: “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’mizin ruhsatını aldık. İnşallah 4 farklı alanda hizmet verecek. Özellikle hekimlerimizin elinden hacamat, akupunktur ve diğer alanlara da peyderpey başlamış olacağız. Şu an kantin binamızın bulunduğu Nükleer Tıp Merkezimizi, Tamamlayıcı Tıp Merkezine dönüştürüyoruz. Kasım ayında orayı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi haline getireceğiz. Köylerimizde de hasat yapmaya başladık. Köylerde muhtarlarımızla birlikte tıbbi ürünlerimizin hasatlarını yapıyoruz. Bu ürünler fındığa alternatif olmaya aday durumdadır. Tarımsal atıkların endüstriye kazandırılmasında da yine aynı şekilde. Sık sık gidiyoruz arkadaşlarımızla birlikte eğitim veriyoruz. Arkadaşlarımızı halkımızla buluşturuyoruz. Tıbbı ürün yetiştiriciliğine, arı yetiştiriciliğine, mantar yetiştiriciliğine ilgi duyan tüm vatandaşlarımızı üniversiteyle işbirliği yapmaya davet ediyoruz. Bizler altyapı hizmeti sunuyor ve danışma ile pazarlama imkanını da halkımıza sağlıyoruz. Düzce deyince geleneksel tıp akla gelsin diye çaba gösteriyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri