REKTÖR ÇAKAR: “DÜZCE ÜNİVERSİTESİ BİR İHTİSAS ÜNİVERSİTESİDİR”

Eğitim 28 Temmuz 2021 10:32
Videoyu Aç REKTÖR ÇAKAR: “DÜZCE ÜNİVERSİTESİ BİR İHTİSAS ÜNİVERSİTESİDİR”
A
a

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigâr Demircan Çakar, NTV’de canlı olarak yayınlanan “Doğru Tercih” programına konuk oldu. Programda, tercih yapacak olan öğrencilere üniversite seçimlerinde dikkat edilmesi gereken konular hakkında uyarılarda bulunarak Düzce Üniversitesi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Rektör Çakar, sağlık ve çevre alanlarında katma değerli çalışmalar yürüttüklerini anlattı.

Sadık Gültekin’in sunumuyla ekranlara gelen, üniversite seçimlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar, eğitim kurumları hakkında merak edilenler, öğrenci ve velilerin tercih sürecindeki davranışları gibi birçok konunun konuşulduğu programda, Rektör Prof. Dr. Nigâr Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.
İnsanın sevmediği, ilgi duymadığı ve yetenekli olmadığı bir alanda başarılı olmasının uzun vadede pek mümkün olmayacağını belirterek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, gençlerin artık meslek seçmeye odaklandığını ifade etti.
Rektör Çakar; temelleri 1976 yılına dayanan ve 2006 yılında kurulduğunda 3 Fakültesi ve 3 bin öğrencisi bulunan Düzce Üniversitesi’nin, bugün 30 bin öğrenciye, 13 Fakülteye, nitelikli ön lisans, lisans ve lisansüstü programlara sahip, her geçen yıl uluslararası sıralamalarda yerini yükselten, girişimci, yenilikçi ve dinamik bir üniversite olduğuna vurgu yaptı.
Düzce Üniversitesi’nin dünyada 1527 üniversite arasında sanayi geliri açısından 258. sırada, Dünya Genç Üniversiteler sıralamasında ise Ülkemizdeki köklü üniversiteleri geride bırakarak ilk sıralarda yer aldığını dile getiren Prof. Dr. Çakar, TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteler Sıralaması ile URAP Devlet Üniversiteleri Sıralamasında da Düzce Üniversitesi’nin ilk 50 içerisinde yer aldığını sözlerine ekledi. Bu başarıların kazanılmasında ekip ruhunun önemine dikkat çeken Çakar, “Benden öte biz olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Düzce Üniversitesi’nin bir ihtisas üniversitesi olduğunun da altını çizen Rektör Çakar, sağlık ve çevre alanlarında katma değerli çalışmalar yürüttüklerini, paydaşlarla yakalanan sinerji ile bölgesel kalkınmaya destek olmaya çalıştıklarını söyledi.
Düzce Teknopark vasıtası ile öğrencilerin girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkardıklarını belirten Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencileri akademisyenler ile proje çalışmalarına ya da Üniversite bünyesinde yer alan 100’den fazla öğrenci topluluklarına katılmaya teşvik ederek onların yaşamlarında iz bırakmaya çalıştıkları vurgusunda bulundu.
Son olarak öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bilgiye erişmenin çok kolay olduğu günümüzde gençlerin sabırlı olmalarını, sevdikleri, ihtiyaç duydukları ve azmettikleri alanda çalışmalarını ve en önemlisi de cesur olmalarını tavsiye ederek konuşmasını noktaladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri