RAMAZAN AYINDA ETE RAĞBET ARTTI

Gündem 16 Mayıs 2019 17:09
Videoyu Aç RAMAZAN AYINDA ETE RAĞBET ARTTI
A
a

Aydınpınar Caddesi üzerinde 30 yıldır müşterilerine hizmet veren Olgun Piliç, Ramazan ayında da ağzının tadını bilenlerin adresi oldu. Tesisleşmesiyle, hijyeniyle ve hizmetiyle Düzce’de kalitenin bir numarası olmayı başaran Olgun Piliç’in Sahibi Okan Acar, Ramazan ayıyla birlikte satışların arttığını ve ete yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar sofralarının vazgeçilmezi haline gelen kırmızı et ve beyaz ete vatandaşlar daha çok rağbet göstermeye başladı. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Olgun Piliç’in Sahibi Okan Acar mübarek Ramazan ayının bereketiyle beraber geldiğini vurgulayarak şunları dile getirdi: “Ramazan öncesi fiyatlarımız %30, %40 civarında artış göstermişti. Ramazan ayında fiyatlarda bir değişiklik olmadı öncesine göre aynı gidiyoruz. Kırmızı ete göre beyaz etin fiyatı biraz daha uygun olduğu için vatandaşlarımız biraz daha beyaz eti tercih ediyor. Tabi ki imkânlar ölçüsünde durumu müsait olanlarda kırmızı eti tercih ediyor. Dolayısıyla Ramazan ayında et satışlarımız artmış durumda, esnaf olarak bu durumdan memnunuz”

Fiyatlarla ilgili olarak da konuşan Acar, şöyle konuştu;“Fiyat artışıyla ilgili olarak bunu ete bağlayamayız. Piyasada birçok üründe tükettiğimiz üründe artış var. Ben burada gözlemliyorum, 1 kilo almıyor yarım kilo alıyor veya 300 gr. alıyor. Yani o gün ki ihtiyacı kadarını alıyor. Eskiden insan 2-3 kilo alıyordu şimdi daha bilinçli bir şekilde ihtiyacı kadarını alıyor. İnsanlar bütçesine göre kendisini ayarlıyor.”

“Mangal da beyaz et yine ön planda”

Mangalda her zaman olduğu gibi beyaz etin daha çok tercih edildiğini belirten Acar, “Mangal da beyaz etimiz yine ön planda. Mangal deyince sucuğumuz köftemiz milli etlerimiz diyebilirim daha fazla rehavet görüyorlar. Ağırlık köfte, sucuk, antrikot üzerine ızgaralık olarak devam ediyor. Bonfile biraz pahalı olduğu için pek tercih edilmiyor” dedi.Acar, sakatatlarla ilgili olarak kendilerinin müşterilerine sundukları etle aynı kalitede olmasının mümkün olmadığını dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü;“Orada satılan et fiyatları daha uygun oluyor. Kendi eti oluyor. Alan kişiler de mutlaka onun hesabını yaparak gidiyorlardır. Bizim burada tükettiğimiz, müşterilerimize sunduğumuz etle orada ki verilen et mümkün değil aynı olamaz. Normalinden %30 daha ucuz olan bir ürün. Bilinçli vatandaşlar neyi nereden alacağını biliyorlar. Herkes bildiği ve güvendiği yerden alışveriş yapsın. Bir ürünün sadece fiyatına bakmasınlar. Fiyatının düşük olması o ürünün kaliteli olduğu anlamına gelmez. Muhakkak ürünün kendisine baksınlar. Güvendikleri yerlerden alışveriş yapsınlar.”

“Ürünlerin ağırlıklı kesimini işlenmemiz olarak alıyoruz”

İstek ve talebe göre entegre tesisinden aldıkları etleri işlediklerini söyleyen Acar, sözlerini şöyle sürdürdü; “Entegre tesisten istek ve talebimize göre etlerimiz geliyor. Gelecek ürünlerin ağırlıklı kesimini işlenmemiş olarak istiyorum. Veteriner hekim kontrolünde müşterilerimizin arz ve taleplerine göre (ızgaralık,yemeklik,haşlamalık) işliyoruz etlerimizi. Perakende haricinde toptan tüketim yapan şirketlere de yaklaşık 30-35 personel ile birlikte hizmet veriyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri