FLAŞ HABER saat

PROVOKASYONA GELMEYİN!

Gündem 27 Haziran 2017 10:23
Videoyu Aç PROVOKASYONA GELMEYİN!
A
a

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü' 13. gününde Bolu Dağı'nı aştı. Ankara'dan başladığı yürüyüşün 12. gününde ulaştığı Kaynaşlı'da bu sabah saat 08.00'da tekrar yürüyüşe geçen CHP Lideri Kılıçdaroğlu kalabalık bir grupla Düzce'ye doğru ilerliyor.

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak 13 gün önce Ankara'dan yürüyüşe geçen ve adına 'Adalet Yürüyüşü' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kaynaşlı'ya ulaştı.

Genel Başkan'dan yürüyüşe katılanlara uyarılar
Ankara'dan İstanbul'a başlattığı yürüyüşün dünkü bölümünü Kaynaşlı'daki bir dinlenme tesisinde noktalayan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, bu sabah saat 08.00'da tekrar yürüyüşe başladı. 25 CHP'li vekilin kendisine eşlik ettiği yürüyüş sırasında çevreden gelecek tepkileri göz önünde bulundurarak zaman zaman uyarılarda bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Provokasyona gelmeyin!" dedi. Bunun için bir bildiri hazırladıklarını ve bunun yürüyenlere dağıtılacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, sözlü sataşmalara alkışla karşılık verilmesini istedi.
Kaynaşlı'da mola verdi
Yürüyüşünün bugünkü bölümünde 6.5 kilometreyi geride bırakan Kılıçdaroğlu, Kaynaşlı kent merkezinde mola verdi.

Bayrak ve sözlü tepkiler
Öte yandan yürüyüş sırasında bazı vatandaşların balkonlarına Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti bayrakları açtığı görüldü. Adalet yürüyüşüne katılanlara seslenen bir kişinin 'Dağa çıkın' demesi ise dikkat çekti. Gezi Parkı olayları sırasında hayatlarını kaybeden Ethem Sarısülük, Ali İsmail Kormaz ve Berkin Elvan'ın ailelerinin de katıldığı yürüyüş Kaynaşlı'da verilen yaklaşık yarım saatlik molanın ardından tekrar başladı. Geniş güvenlik önlemleri arasında yürüyen Kılıçdaroğlu, Kaynaşlı güzergahında bir tepki ile daha karşılaştı. Yürüyen kalabalığa doğru yaklaşan ve "15 Temmuz'da da yürüseydiniz!" diyen bir kişi polis tarafından uzaklaştırıldı. 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri