FLAŞ HABER saat

PROVAKOSYONLARA KARŞI UYANIK OLUN

Gündem 6 Temmuz 2017 16:32
Videoyu Aç PROVAKOSYONLARA KARŞI UYANIK OLUN
A
a

Çalıştaya katılmak üzere Abant'a gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada, Suriyeliler'e yönelik provakosyonlara karşı halkı uyanık olmaya davet etti. Kurtulmuş vatandaşlara, "Tarihe altın harflerle yazılacak olan bu insanlık ödevini yerine getirmiş bir millet olarak bu provokasyonlara asla müsaade etmeyiniz." çağrısı yaptı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bolu Abant’ta ‘TRT Stratejik Yol Haritası Belirleme Çalıştayı’na katıldı. Abant’ta Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü tarafından karşılanan Kurtulmuş, basına kapalı yapılan çalıştay öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

"Provokasyon üretmek isteyenler olabilir"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde devam eden Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin konuşan Kurtulmuş, provokasyon üretmek isteyenler olabileceğini vurguladı
.Kurtulmuş şöyle konuştu: "Şimdi daha evvel de bu konuda görüşlerimizi uyarılarımızı söylemiştik. Hükümet olarak en başından itibaren CHP'nin yürüyüşünün sağ-salim son noktaya kadar ulaşması için her türlü gayretle emniyeti temin etmeye çalışıyoruz. Çok şükür birimlerimiz şimdiye kadar titiz bir çalışmayla konvoya en ufak bir zarar gelmeden bu noktaya ulaşmasına da imkan oldu. Ümit ediyorum ki planlanan günde de yapılacak olan mitingle birlikte bu yürüyüş tamamlanacaktır. Bunu fırsat bilip buradan herhangi bir şekilde provokasyon üretmek isteyenler olabilir. Dün yakalanan DEAŞ'lılarda olduğu gibi bu sorun bu konu bütünüyle ortaya konulacaktır. Aynı şekilde bizim CHP'ye bir çağrımızda şuydu, bir kere daha tekrarlamak isterim. Yürüyüş konvoyunun içerisinde de başka birtakım hesap edilemeyen örgütlerin ya da art niyetli grupların CHP'nin bayrağının altına ya da bu yürüyüşün gölgesinin altına sığınarak orada herhangi bir provokasyon zemininin oluşmasına mani olmak da CHP'nin siyasi sorumluluğundadır. CHP'li arkadaşlar da şimdiye kadar dikkatle, titizlikle bu konuyu gözden geçiriyor ve buna riayet ediyor, bu önemli bir konudur. Allah korusun ortaya konulacak olan bir provokasyon gerçekten Türkiye'ye son derece ağır bedeller ödettirir. Onun için herkesin dikkatli olması lazım yürüyüşü organize eden arkadaşların dikkatli olması lazım biz hükümet olarak bizim üzerimiz düşen sorumluluk güvenliği sağlamaktır burada bütün titizlikle sonuna kadar gayret ediyoruz ve inşallah son noktaya kadar da bir şey olmadan bu işi sonlandıracağız."

"Suriyeliler ile yarım ekmeğimizi bölüşmeye devam edeceğiz"
Son günlerde suça karıştıkları iddiası ile gündeme gelen ve İçişleri Bakanlığı'ndan da gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı uyarısı yapılan Suriyeli mültecilerle ilgili de bir değerlendirmede bulunan Kurtulmuş, Suriyeliler'e yönelik provokasyonlara karşı halkı uyanık olmaya davet etti. Kurtulmuş, "Türkiye 80 milyon olarak 3.5 milyona yakın Suriyeli mülteciyi alıp bağrına bastı. Yarım lokmasını, suyunu bölüştü. Bir komşuluk, bir kardeşlik vazifesi olarak ev sahipliği yaptı. Son dönemdeki provokasyonları dikkatle takip ediyoruz. Güvenlik güçlerimiz asla bunlara fırsat vermiyor. Milletimize çağrımız şu: Bu kadar başarıyla tarihe altın harflerle yazılacak olan bu insanlık ödevini yerine getirmiş bir millet olarak bu provokasyonlara asla müsaade etmeyiniz. Bu provokasyonları yapanlara hiçbir şekilde meydanı bırakmayın. Suriyeliler bizim dostumuzdur, kardeşimizdir. Onlarla biz yarım ekmeğimizi bölüşmeye devam edeceğiz. ‘Suriyeliler suça bulaşıyor.’ üzerinden de ayrı bir algı oluşturmaya çalışanlar var. Bunlara fırsat vermeyelim.” dedi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri