PROTOKOL İMZALANDI

Gündem 23 Ekim 2017 16:39
Videoyu Aç  PROTOKOL İMZALANDI
A
a

Boğaziçi beldesine verilmesi planlanan doğalgaz için Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ile doğalgaz dağıtım firması DERGAZ’ın Müdürü Mustafa Doğan arasında protokol imzalandı. DERGAZ Müdürü Doğan, gelecek ayın sonuna kadar beldeye ilk gazı vereceklerini duyurdu. Boğaziçi Beldesi’nin ilk doğalgaz abonesi de Belediye Başkanı İbrahim Ercan oldu.

Düzce’de bir bölge daha doğalgaza kavuşuyor. Boğaziçi Belediyesi ile doğalgaz dağıtım firması DERGAZ arasında imzalanan protokol ile belde gelecek ayın sonundan itibaren doğalgaza kavuşacak. Boğaziçi Belediyesi’nde düzenlenen protokol imzalama töreninde Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ile DERGAZ Müdürü Mustafa Doğan katıldı.

Törende açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ercan doğalgazın beldeye kazandırılmasına katkı sağladıkları için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı (EPDK) Mustafa Yılmaz’a teşekkür etti.

Bunun da müjdesini yöremize beldemize vatandaşlarımıza vermenin zevkini yaşıyorum’

Geçmişte yol ve suyun medeniyet olduğunu ifade eden Ercan, doğalgazın da değişim ve dönüşümle birlikte medeniyet çarkına dahil olduğuna inandıkları için yatırımı beldeye kazandırmak için çalıştıklarını söyledi.

Geçen yıl yapılan toplantıda lisans bölgesinin alındığını anımsatan Ercan, “DERGAZ şuanda iç hatları yaptı. Hanelere kutularını bırakıyor. Toplantıyla beraber abone başvurusunu DERGAZ şirketi yetkilileri alacak. Bunun da müjdesini yöremize beldemize vatandaşlarımıza vermenin zevkini yaşıyorum.” dedi.

DERGAZ Müdürü Doğan ise Boğaziçi beldesinin doğalgaza kavuşması için karayollarıyla ilgili sorunun aşılmasının ardından beldenin 7 Temmuz’da lisansa dahil olduğunu ifade etti.

400-450 adet servis kutusu koyacağız’

Gelecek ayın sonuna kadar beldeye doğalgaz vermeyi planladıklarını kaydeden Doğan, beldede doğalgaz alt yapısına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Doğan, “Boğaziçi beldesinde toplamda 30 kilometreye yakın imalat yapıldı. Sadece beldenin Kuzey cephesinde bir bölümümüz kaldı. Orayı da inşallah önümüzdeki yıla yetiştireceğiz. Servis hattı çalışmalarımız devam ediyor. 162’nin üzerinde binanın kutusu tamamlandı. Toplamda da 400-450 adet servis kutusu koyacağız.” diye konuştu.

Abonelikler bugün başladı

Abonelikleri 23 Ekim (dün) itibariyle başlattıklarını dile getiren Doğan, “Vatandaşlarımız sadece kimlik fotokopisi ile gelerek binasını tanımladığında, abonelik bağlantı bedelini yatırdığında, Kasım ayından itibaren gazı kullanacak. Herkese hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

İlk abone Başkan Ercan oldu

Konuşmaların ardından taraflar protokolü imzaladı. DERGAZ’ın Boğaziçi beldesindeki ilk abonesi Belediye Başkanı İbrahim Ercan oldu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri