PROTOKOL COŞKUYA ORTAK OLDU

Gündem 29 Ekim 2021 10:03
Videoyu Aç PROTOKOL COŞKUYA ORTAK OLDU
A
a

Türk milletinin Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti 98. yılını kutluyor. Düzce protokolü de yayımladıkları mesajlarla Düzceliler’in bayram coşkusuna ortak oldu.

Milli Mücadele’nin ardından Türk milletinin bağımsızlığının tescili olan Türkiye Cumhuriyeti, 29 Ekim 1923’te kuruldu. Cumhuriyet 98. yaşına basarken 84 milyonun kalbini Cumhuriyet Bayramı coşkusu kapladı. Düzce’de de çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan bayram için protokol üyeleri de bayram mesajları yayımlayarak coşkuya ortak oldu.
Atay: Bugünkü vazifemiz ülkemizi daha ileri bir seviyeye taşımaktır
Düzce valisi Cevdet Atay, birlik ve berbaerlik vurgusu yaparak mesjaında, “Aziz Düzceliler, Şanlı bir tarihe ve yüksek bir uygarlık birikimine sahip milletimizin özgürlük ve bağımsızlığının sembolü olan Cumhuriyetimizin 98'inci kuruluş yıldönümünü kutlamanın coşkusunu, heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Asil Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve onuruna sahip olan; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal savaşımızı kazanan, Cumhuriyetimize can veren ruh, 98 yıl önce olduğu gibi bugün de varlığını sürdürmektedir. Bugün için en büyük vazifemiz, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını, birliğini ve bütünlüğünü esas alarak ülkemizi daha ileri bir seviyeye taşımaktır. Kıymetli Hemşehrilerim, Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli Düzceli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.” ifadelerini kullandı.
Keşir: Cumhuriyet aziz milletimizin köklerinden yeniden filizlenmesinin başlangıcı
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, cumhuriyetin milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biri olduğunu belirterek mesajında, “Cumhuriyet, işgalin ardından aziz milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Selçuklu'dan Osmanlı'ya ve oradan genç Türkiye Cumhuriyeti'ne devredilen büyük yolculuğumuzda, Cumhuriyetimizin 98’inci yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içinde bütün Düzceli hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.
Özlü: Atatürk ve arkadaşlarının mücadelesi örnek oldu
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise 29 Ekim 1923 tarihinin Türk milleti için en önemli dönüm noktalarından biri olduğuna dikkat çekerek “Türk milletinin her bir ferdinin göğsünde taşıdığı bir İstiklal Madalyası’nın, Cumhuriyetin 98. yıl dönümünün idraki içindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının verdiği büyük mücadeleyi örnek alan pek çok millet; emperyalizme başkaldırarak bağımsızlıklarını elde etmiş ve kendilerini sömürgeciliğin boyunduruğundan kurtarmıştır. Bizim milletimiz küllerinden doğan, her tohumunda büyük ve güçlü çınarlar saklayan yüce bir millettir. Kurtuluş mücadelemizi zafere ulaştıran ruh ve inanç ile biriz, beraberiz ve tekiz. 98 yıldır ilerleyişini durmadan sürdüren Türkiye Cumhuriyetimiz bugün, her alanda büyüyen dünyanın yükselen güçleri arasında yer almakta, bölgesine ve dünyaya fener olmaya devam etmektedir. Çanakkale'de ve Sakarya'da diriliş ruhunun millet iradesiyle taçlandırıldığı Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum. Cumhuriyetimiz kutlu olsun” mesajını paylaştı.
Caboğlu: Büyük zafer cumhuriyetle taçlandı
Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu da mesjaında, “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Milletimizin birlik ve beraberliği, özgürlüğümüzün nişanesi olan al Bayrağımızın dalgalanması ve devletimizin bekası uğruna Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm dinamikleriyle mücadele eden şanlı ecdadımız, Orta Asya’dan Avrupa’ya sıralanan kahramanlık destanlarına bir yenisini ekleyerek Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış ve bu büyük zaferi Cumhuriyet’le taçlandırmıştır. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde hesap yapan şer mihraklarının bütün karanlık planları, Türk’ün çelik iradesi karşısında yerle bin olmaktan öteye gidemeyecektir. Atalarımızın mirası olan kutlu vatanın, yıkılmaz Cumhuriyet’in, şanlı al bayrağın manevi yükümlülüğü hepimizin omuzlarındadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle yad ediyor, Düzce halkının ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri