PROTESTO GİBİ ÇÖZÜM!

Gündem 30 Mayıs 2019 17:33
Videoyu Aç PROTESTO GİBİ ÇÖZÜM!
A
a

Türkiye böyle bir çözümü ne gördü ne de duydu! Merkeze bağlı Nalbantoğlu Mahallesi 4775. Sokağın yıllardır asfaltlanmayan ve köstebek yuvasına dönen yolundan bıkan esnaf, çareyi çukurların üzerine halı sermekte buldu.

Düzce merkeze bağlı Nalbantoğlu Mahallesi’ndeki Kapalı Spor Salonu’nun arkasında kalan kanal yolu üzerinde kepenk açan esnaflar ile vatandaşlar uzun süredir asfaltlanmayan yollarından şikayetçi…
Araçların kontrolsüz ve hızlı seyretmesinden kaynaklı toz kalkmasından ve sokağın köstebek yuvasına dönmesinden muzdarip olan vatandaşlar çözümü kendi imkanları ile sağladı.
Nasıl bir çözüm yolu bulacakları üzerine düşünen vatandaşlardan oto yıkama işi yapan Tayfun Eren’in aklına gelen fikirle yola halı serdi. Akşam saatlerinde getirilen halılar bozuk sokak üzerine boylu boyunca serildi.
Toza engel olsun insanlar yavaş geçsin”
Konuyla ilgili olarak Tayfun Eren yollarından gelen, geçen araçların tozunu yemekten bıktıklarını belirterek şöyle konuştu:
“12 senedir burada esnafım gelen geçen araçların tozunu yemekten bıktık usandık. Belediyeye müracaat edildi, dilekçeler verildi fakat asfaltlama sezonumuz bitmiştir diye söylendi. 12 seneden beri biz bu çileyi çekiyoruz. Kahveci olan esnaf arkadaşımızla benim fikrimdi. İnsanlarda yavaş gitmediği için akşama kadar toz yuttuğumuz için mecbur bu çözümü bulduk. İnsanların tepkileri halımı yıkayacaksınız? şeklinde oldu bizde en azından çukurlara ve toza engel olsun insanlar yavaş ve dikkatli geçsin diye böyle bir şey yaptık.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri