PROPOLİSLİ MEYVE SUYU İÇİN KOLLAR SIVANDI

Gündem 28 Mart 2019 11:48
Videoyu Aç PROPOLİSLİ MEYVE SUYU İÇİN KOLLAR SIVANDI
A
a

Ahududu suyu içine doğal antibiyotik olarak bilinen ve arıların yaptığı propolis maddesini ekleyerek yeni bir içecek üretme projesiyle jüri özel ödülünü bakanın elinden alan Çiftçi Zeynep Genç’in projesinde start verildi. Tarım ve Orman İl Müdürü V. Necdet Çiçek, gereken tüm teknik desteğin verileceğini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında düzenlenen proje yarışmasında ilimizi “Propolisli Ahududu Şurubu Projesi” ile temsil eden ve jüri özel ödülünü almaya hak kazanan Zeynep Genç, projesini hayata geçirmeye başladı.
Proje kapsamında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda Kurtsuyu köyünde ahududu bahçe tesisi hazırlıklarına başlanarak ahududu fidanlarının dikimleri, destek ve tel sistemi ile damla sulama borularının kurulumu gerçekleştirildi. Projede elde edilen ahududu meyvelerinden meyve suyu elde edileceği öğrenildi. Kadın girişimci ve çiftçi Zeynep Genç, aynı zamanda yetiştiriciliğini yaptığı arıcılık faaliyetinden elde edeceği insan sağlığına faydaları ile bilinen propolis üretimi de yaparak ahududu meyve sularının içerisine ilave ederek yeni bir içecek üretmeyi hedefliyor.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Tarım ve Orman İl Müdürü V. Necdet Çiçek, girişimci Zeynep Genç’in projesinin hayata geçmesiyle birlikte marka olabilecek potansiyele sahip bir ürün ortaya çıkabileceğini, bunun için gereken teknik desteğin sağlanacağını belirterek kadın çiftçimize başarılar diledi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm