POLİS GİDİYOR JANDARMA GELİYOR AKÇKOCA‘YI TEDİRGİN EDEN KARAR

Gündem 7 Mart 2019 13:00
Videoyu Aç POLİS GİDİYOR JANDARMA GELİYOR AKÇKOCA‘YI TEDİRGİN EDEN KARAR
A
a

D-655 Karayolu üzeri Dadalı Köyü mevkiinde bulunan polis sorumluluğundaki 'Bölge Trafik Denetleme İstasyonu'nun jandarma karakoluna çevrilmesi kararı ilçe halkında şaşkınlık yarattı. Trafiği denetleyen ve kazalarda hızla olay yerine intikal eden bölge trafik ekiplerinin D-655 Karayolu'nun önemli bir geçiş güzergahı olması nedeniyle kalması gerektiğini savunan vatandaşlar, henüz karar aşamasında olan değişim hamlesinin durdurulmasını istedi.

D-655 Karayolu üzerinde yıllardır hizmet veren Akçakoca Sapak Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği için beklenmeyen bir karar alındı. Düzce-Akçakoca-Alaplı-Zonguldak güzergahında önemli bir geçiş noktası olan Akçakoca yolunda her türlü olumsuzluğa hızla müdahale eden ve trafiği denetleyen amirliğin işlevinin sona erdirilmesi gündeme geldi.

Edinilen bilgilere göre; Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Akçakoca Sapak Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği artık jandarma sorumluluğuna geçecek. Bunun için bir süredir devam eden yazışmaların artık son aşamaya geldiğini öğrenen ilçe sakinleri ise 'Bölge trafik bu yol için ihtiyaç. Polis burada kalmalı' çağrısında bulundu. Polis amirliğinin jandarma karakoluna dönüşmemesi gerektiğini belirtenler, gerekçe olarak ise jandarmanın sadece yol güvenliği değil genel asayişten sorumlu olacağı için daha geniş bölgeye hizmet vereceğini, polisin ise trafik denetimine ağırlık vermesi yüzünden bölgede gerekli olduğuna dikkat çekti.

Bolu Dağı geçişinde olduğu gibi Düzce-Akçakoca arasında da ihtiyaçtan ötürü konuşlandırılan Akçakoca Sapak Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği için alınan kararın henüz taşınma aşamasında bile olmadığı için durdurulmasını isteyen yöre sakinleri de yetkililerin çağrılarına kulak vermesini istedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri