PLASTİK ATIKLARI ATEŞE VERDİLER

Asayiş 20 Mayıs 2021 15:48
Videoyu Aç PLASTİK ATIKLARI ATEŞE VERDİLER
A
a

Küçük Sanayi Sitesi arkasında daha önce vahşi depolama alanı olarak kullanılan çevre katliamı devam ediyor. Düzce İtfaiyesi, bölgeye çöplerini dökmekle kalmayıp bir de ateşe veren duyarsız vatandaşların neden olduğu yangına müdahale etti. Sürekli benzeri olayların yaşanması üzerine Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada aynı anda toprak, su ve havanın kirletildiğinin altını çizerek vatandaşlar bir kez daha ifade ederek duyarlı olmaya davet edildi.

Düzce’de Küçük Sanayi Sitesi arkasında bulunan Akınlar merasında daha önce vahşi depolama alanı olarak kullanan bölgede duyarsız vatandaşlar tarafından ateşe verilen atıklar çevre kirliliğine neden olmaya devam ediyor. Ömrünü tamamlamış lastik ve plastik atıkların yakılmasıyla çevre katlediliyor. Düzce Belediyesi başta olmak üzere, ilgili tüm kuruluşlar bu katliama karşı mücadeleye devam etse de duyarsız vatandaşlar havayı, toprağı ve suyu kirleten davranışlarından geri kalmıyor.
Bu olaylara bir yenisi daha eklenirken Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü, aldıkları ihbarını değerlendirerek kısa süre içinde olay yerine gitti. Çöplük olarak kullanılan alandaki yangını kontrol altına alan ekipler ardından soğutma işlemi gerçekleştirdi.
Bölgede düzenli olarak kontrol gerçekleştiren zabıta ekipleri, bir yandan da ihbarları değerlendirerek İtfaiye Müdürlüğü ile birlikte anında müdahalede bulunsa da çevre düşmanı faaliyetler bir türlü son bulmuyor. Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada çevreye ve havaya zarar verilmesinden dolayı tüm Düzcelilerin zarara uğratıldığı belirtilerek vatandaşlar uyarıldı. Özellikle çöplerin dökülmesi ve bu çöplerin yakılması ile ilgili duyarlı olmaları istenirken, hava ve toprak kirliliğinin önlenmesinde toplumun her kesiminin sorumluluğu olduğu vurgulandı.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri