PİRİNÇ ÜRETİCİLERİ SULAMA BİRLİĞİ’NE TEPKİLİ:

Gündem 28 Mayıs 2022 17:46
Videoyu Aç PİRİNÇ ÜRETİCİLERİ SULAMA BİRLİĞİ’NE TEPKİLİ:
A
a

Konuralp bölgesindeki pirinç üreticilerinin, Düzce Ovası Sulama Birliği ile başı dertte. Pirinç üreticileri kırık ve tıkalı kanaletler nedeniyle tarlalarını sulayamadıklarını belirterek, Düzce Ovası Sulama Birliği’ne tepki gösterdi. Üreticiler, sulama kanaletlerinin bakımlarının bir an önce yapılması için Düzceli yetkililerden yardım istedi.  

Düzce’nin Konuralp Bölgesi’nde, lezzeti ile ünlü çeltik ekimi sorunlarla başladı. Sulak tarlalarda yetişen çeltik ürünü için üreticilerin, sulama kanaletlerinin kırık, tıkalı ve bakımsız olması nedeniyle, suya ulaşmakta güçlük çektiği öne sürüldü.
Seslerini duyurmak için konu ile ilgili şikayetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na yapan çeltik üreticileri, Düzce Ovası Sulama Birliği’ne bu konuda bir çok şikayette bulunduklarını, ancak bir sonuç alamadıklarını ifade etti.
“Çok zor durumdayız”
Düzce Ovası Sulama Birliği Başkanı Ebubekir Uzgur’u defalarca aramalarına rağmen, suya ulaşamadıklarını ileri süren bir üretici, “Kullandığımız suyun parasını peşin ödedik. Ama bir türlü çeltik yetiştirmemiz için gerekli olan suya ulaşamıyoruz. Kanaletler kırık ve tıkalı. Çok zor durumdayız. Bu konuyla ilgili birçok kez Düzce Ovası Sulama Birliği’ne şikayette bulunduk, ama hiçbir sonuç alamadık.” dedi.
Birliği başkanı: Gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz
Konu ile ilgili Öncü Haber’e açıklamalarda bulunan Düzce Ovası Sulama Birliği Başkanı Ebubekir Uzgur, ise suçlamaları kabul etmeyerek, “Gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri