FLAŞ HABER saat

PEDALLAR ŞEHİTLER İÇİN ÇEVRİLDİ

Gündem 2 Haziran 2017 10:05
Videoyu Aç PEDALLAR ŞEHİTLER İÇİN ÇEVRİLDİ
A
a

Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 13 askeri anmak amacıyla Düzce Bisiklet Kulübü tarafından bisiklet turu düzenlendi.

Türkiye, Şırnak’ta meydana gelen elim kaza sonucu şehit olan 13 askerine ağlıyor. Düzce’de de Düzce Bisiklet Kulübü üyeleri tarafından şehitlerimizi anmak amacıyla bisiklet turu düzenlendi. Cedidiye Meydanı’nda toplanan üyeler ellerinde Türk Bayrakları ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı atarak şehir merkezinde turladılar.
Düzce Bisiklet Kulübü’nün bu etkinliğine Düzceli vatandaşlar hem bisikletleriyle hem de çevreden geçerken alkış yağmuruna tuttu. Şehir merkezi turunun ardından rotasını Düzce Şehitliği’ne çeviren Düzce Bisiklet Kulübü üyeleri burada İstiklal Marşı ve saygı duruşunda bulunmalarının ardından Şırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerler ve tüm şehitler için dua okudu.

“Bu duyarlılığı tüm topluma yaymak istiyoruz”
Düzce Bisiklet Kulübü Başkanı Birol Aksu, Şırnak'ta meydana gelen helikopter kazasının kendilerini derinden etkilediğini söylediği konuşmasını şöyle sürdürdü:
Şırnak'tan gelen acı haberin Türkiye'yi üzüntüye boğulduğugün, Şırnak'tan gelen haber ile 16 tane canımız gitti. Biz de kulüp olarak tüm ülkemizi yaralayan olay sonrasında duyarlılık oluşturmak açısından böyle bir bisiklet turu yapalım istedik. Türk Bayrakları ile şehir merkezinden geçip şehitliğimizde, Şırnak ve tüm şehitlerimiz için dua ettik. Bu tur ile farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu duyarlılığı tüm topluma yaymak istiyoruz."Aksu, bisiklet turuna katılıp şehitler için pedal çeviren katılımcılara teşekkür etti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri