PEDALLAR POLİS HAFTASI İÇİN ÇEVRİLDİ

Gündem 11 Nisan 2019 12:41
Videoyu Aç PEDALLAR POLİS HAFTASI İÇİN ÇEVRİLDİ
A
a

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Arsal Anadolu Lisesi hem Polis Haftası’nı kutlamak, hem de bisiklet kullanmanın sağlık açısından önemine dikkat çekmek için okul bahçesinden başlayan bir bisiklet turu düzenledi.

Arsal Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinlikte, öğrenciler ve öğretmenler, Polis Haftası için pedal çevirdi.
100’e yakın öğrencinin öğretmenleri eşliğinde Aydınpınar Caddesi üzerinden, Aydınpınar Köyü’ne ve yeniden okula kadar bisiklet sürdüğü etkinlik çevredeki vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü.
Polislerin de katılımıyla yapılan etkinlikte öğrenciler hem polis ağabey ve ablalarının haftasını kutladı hem de birlikte bisiklet sürmenin keyfini yaşadı.

“Yaklaşık 100 öğrenci ve 10 öğretmen katılıyor”

Arsal Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin İlhan, düzenledikleri etkinlik hakkında şunları söyledi:
“Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174’üncü yılı münasebetiyle, polisin toplumdaki yerini, önemini ve farkındalığını hissettirmek, ayrıca öğrencilerimizi bisiklet kullanmaya teşvik etmek amacıyla bisiklet turu etkinliği düzenledik. Arsal Anadolu Lisesi bahçesinden çıkış yapacağız. Aydınpınar Caddesi üzerinden, Aydınpınar Köyü’ne giderek, oradan dönüş yapıp yine okulumuzun bahçesine geleceğiz. Bu etkinliğe yaklaşık 100 öğrenci ve 10 öğretmen katılıyor.”

“Onlara destek olmak en büyük hedefimiz”

Polislerin toplumdaki önemini hatırlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla toplandıklarını belirten  İlhan şunları ifade etti:
“Gece gündüz demeden, 24 saat toplumun refahı, güveni ve huzuru için canlarını feda eden polislerimize destek olma amacı içerisindeyiz. Yurdumuzun çeşitli bölgelerinde, hatta yurtdışında şehit olan polislerimizin anısını canlı tutmak ve onlara destek olmak en büyük hedefimiz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri