PAZARCILAR TEZGAH AÇAMADI!

Gündem 11 Ocak 2019 16:11
Videoyu Aç PAZARCILAR TEZGAH AÇAMADI!
A
a

Beyköy'de her cuma tezgah açan pazarcılar, dün sabah beklemedikleri bir manzara ile karşılaştı. Beyköy Belediyesi'ne ait resmi aracın pazaryerinin orta yerine park edilmiş vaziyette bırakılmasına tepki gösteren ve bu yüzden tezgahını hazırlayamayan pazarcı esnafı, "Beyköy Belediyesi de bunu yaparsa başkası ne yapmaz!" yorumunda bulundu.

Beyköy'de pazaryerinin tam ortasına bırakan belediyeye ait resmi araç pazarcıların tepkisine neden oldu.

Her hafta cuma günü beldede kurulan pazar için Beyköy'ün yolunu tutan pazarcı esnafı, kapalı pazaryerine geldiklerinde Beyköy Belediyesi'ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü aracının tezgah açılan yerde park halinde bırakıldığını gördü. Tezgahlarını hazırlamak için sabahın erken saatinde pazar kurulan alana gelen ancak park edilmiş resmi araç yüzünden kendilerine ayrılan alanda hiçbir şey yapamayan pazarcılar, saatlerce beklemelerine karşılık gelen-giden olmayınca duruma isyan etti. 

Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na park halinde bırakılmış aracın fotoğraflarını gönderen tepkili esnaflar, "Beyköy Belediyesi'nin çalışma anlayışı; çözüm değil, sorun üretmek!" yorumunda bulundu.

Pazar kurulduğu günlerde zabıta ekibinin denetimlerde bulunmasına alışkın olduklarını belirten pazarcılar, "Zabıta aracı bırakılmış olsa 'Yine erkenden gelirler' deriz ama bu fen işleri aracı. Burada bunun ne işi var. Bir de tezgah açılan yerlerin tam ortasına bırakılmış. Yanlış park edenlere ceza kesen Beyköy Belediyesi de bunu yaparsa başkası ne yapmaz! Demek ki Beyköy'de belediye bu şekilde çalışıyor. Vatandaşın tezgah açtığı yere araba park ediliyor." şeklinde tepkisine dile getirdi.

Sabah saat 09:00 sıralarında pazarcı esnafının hala aracın kaldırılmasını beklediği ve bu yüzden mağdur olduğu öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri