PAZAR GÜNÜ REKOR AŞILAMA…

Sağlık 14 Haziran 2021 12:03
Videoyu Aç PAZAR GÜNÜ REKOR AŞILAMA…
A
a

COVİD-19’a karşı aşı seferberliğinde 5 ay geride kalırken Düzce’de her 4 kişiden 1’i en az bir kez aşılandı. Bugün itibariyle 40 yaş üzeri için de aşılama başlarken 104 aile hekimliği birimi ile merkez ve ilçelerde bulunan devlet hastanelerinde aşılama devam ediyor.

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında 13 Ocak’ta başlayan aşı seferberliğinde 5 aylık süre geride kalırken yurt genelinde aşılama tüm hızıyla devam ediyor.
Aşı tedarikinde yaşanan sorunların aşılması ve aşı takviminin hızla güncellenmesiyle hız kazanan seferberlikte bugün itibariyle de 40 yaş üstü vatandaşların aşılanmasına başlandı.
Pazar günü olması ve sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen 13 Haziran günü Türkiye'de 456 bin doz aşı uygulaması yapıldı.
BİR GÜNDE 2 BİN 300 KİŞİ AŞILANDI
Düzce’de de "Kolları sıvıyoruz" sloganıyla birlikte başlayan yeni dönemde aşılamada yukarı yönlü ivme devam ediyor. Kısıtlamaya karşın il genelinde yaklaşık 2 bin 300 doz aşı uygulamasıyla 13 Ocak'ta başlayan seferberlikte gün rekoru kırıldı. Son yapılanlarla birlikte Düzce’de uygulanan aşı dozu sayısı 161 bin 671’e ulaştı. En az bir doz aşı olanların sayısı 93 bin olurken artık kentte her 4 kişiden 1’i aşıyla tanışmış oldu.
40 yaş üstünün de takvime eklenmesiyle aşı olanların sayısının hızla artmaya devam etmesi beklenirken hedef haziran ayı sonuna kadar 20 yaş üstü her vatandaşın aşılanması olarak belirlenmişti.
ASM’LERDE UYGULAMA BİR BİR BAŞLIYOR
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Akçakoca, Yığılca, Gölyaka, Cumayeri, Çilimli, Kaynaşlı’da bulunan entegre hastanelerde BioNTech firmasından gelen aşılarla 1. doz aşı uygulamasına devam edilirken uygun hale getirilen aile sağlığı merkezlerinde de bir bir aşılama başlıyor.
Şu ana il genelinde 104 aile hekimliği biriminde Alman aşısı için gerekli donanım sağlanarak aşı randevuları başladı. İl Sağlık Müdürlüğü kanalıyla yaygınlaştırma çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri