PARTİDEN İSTİFA EDİYOR

Gündem 8 Haziran 2022 16:50
Videoyu Aç   PARTİDEN İSTİFA EDİYOR
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmayacağız’ vizyonunu, hiçbir karşılık beklemeden hayata geçirmek için canla başla çalışan Gönül Asuk’un AK Parti Düzce İl Kadın Kolları başkanlığından istifa ettirilmesi nedeniyle parti tabanındaki rahatsızlık devam ediyor. Asuk’un talimatla görevi bırakmak zorunda kalmasına tepki olarak, “O yoksa ben de yokum” di

AK Parti’nin sahada en çalışkan yöneticilerinden biriyken, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in talimatıyla görevden el çektirilen İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk’un istifası partiyi derinden sarstı. Asuk’un aktif görevden pasife çekilmesi teşkilatlarda tepkiyle karşılandı. Partisi için gece-gündüz koşturan bir yöneticinin ‘sebepsiz’ şekilde istifa ettirilmesini kabul etmeyen AK Parti İl Kadın Kolları yönetimindeki 20 kadının istifasından sonra, mahalle teşkilat başkan ve yöneticileri de “Gönül başkan yoksa biz de yokuz!” diyerek partiden istifa kararı almaya başladı.
Düzce’de sosyal çalışmaları ile gönülleri kazanan, durmaksızın çalışmasıyla dava arkadaşlarının takdirini alan AK Partili Gönül Asuk’un kişisel hırslarla görevi bırakmaya zorlanması parti içinde huzursuzluğu giderek katlıyor.
“Birilerinin egoları tatmin olsun diye…”
Asuk’un istifa ettirilmesini eleştirerek AK Parti üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan AK Parti Nalbantoğlu Mahalle Başkanı Birgül Kahrıman, haber merkezimize gönderdiği açıklamada şunları kaydetti: “Mahalle başkanı olarak ben bu istifayı kabul etmiyorum! Çünkü bu kadar iyi, bu kadar azimli, gerek partisi gerek davası için canla başla çalışan, küçük büyük herkesin sevgisini kazanmış, hiçbir menfaat beklemeden her kesime el uzatan bir başkanı; kimileri egosunu tatmin etsin diye istifaya zorlanmasına anlam veremiyorum.”
“Ben de istifa ediyorum!”
Asuk’un istifa ettirilmesinin ardından kendisinin de partiden istifa etme kararı aldığını vurgulayan Mahalle Başkanı Birgül Kahrıman, “Mahalle başkanıyım. Gönül hanımın ıstıfa etmesinden dolayı çok üzüldüm. O yoksa bende yokum! Mahalle başkanlığından da AK Parti üyeliğinden de istifa ediyorum.” şeklinde konuştu.
“AK Parti’ye zarar vermeden çalışan tek hanımefendi”
Kahrıman açıklamasına şöyle devam etti: “Ben AK Partili oldum olası bu kadar düzgün çalışan bir hanımefendi görmedim ve şu anki konumunda Gönül hanıma yapılan büyük haksızlıklar var. Bu haksızlıkları da millet vatandaş olarak hiçbir şekilde kabul etmiyoruz! Gerçekten vatandaşının yanında olan, gerçekten AK Parti'ye zarar vermeden çalışan tek hanımefendi. Her kesime, her eve her yere; hiçbir menfaat beklemeden partisi davası adına giden,  gerçek dava insanıdır! Ben ve çevrem bu konudan çok rahatsızız. Evet, Gönül Hanım’ı da Düzce'de küçük büyük herkes çok seviyor, çok takdir ediyor! Çalışmalarından da çok memnunuz.
“Bizim için parti değil artık tek reis var!”
Birilerinin egoları tatmin olsun diye, Gönül hanımı istifaya zorlayan her kimse; Rabbim onu nasıl biliyorsa öyle yapsın! Eğer Gönül hanım yoksa biz de bu partide yokuz! Bizim için parti değil artık tek reis vardır, gerisi hikâyedir! Bu kadar söylüyorum; Partiye gerçek çalışanlar değil de gerçek çalışmayanlar zarar veriyorlar!”
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri