PARKLAR TİCARETHANE DEĞİLDİR!

Gündem 8 Haziran 2018 15:21
Videoyu Aç PARKLAR TİCARETHANE DEĞİLDİR!
A
a

Düzce Belediyesi parkların ihalesinin iptal edildiğini resmen duyurdu. "İnönü ve Avni Akyol parkları için yapılan ihalelerde ortaya çıkan sonuç tüm Düzceliler'in malumudur." denilen açıklamada, yalnızca vatandaş odaklı hizmetin sunulması ve cüzi fiyatlı yeme-içme alanları oluşturulması için parklar üzerinde yapılan ihalelerin iptal edilmesine ve işletme hakkının da tamamen Düzce Belediyesi'ne devredilmesine karar verildiği bildirildi.

Düzce Belediyesi 24 Mayıs'ta İnönü ve Avni Akyol parkları için yapılan ihalalerin Başkan Dursun Ay tarafından iptal edildiğini resmen açıkladı. Önceki gün Öncü Haber mikrofonuna konuşan Başkan Dursun Ay, parkların vatandaş odaklı yeniden düzenleneceğini belirterek, ihalelerin iptal edileceği mesajını vermişti. Dün ise belediyeden gerekçeleri ile birlikte iptal kararı kamuoyuna duyuruldu.

"İhalelerde ortaya çıkan sonuç tüm Düzceliler'in malumudur"
"Mülkiyeti Düzce Belediyesi'nde bulunan, işletmesi uzun zamandır müstecir tarafından yürütülen İnönü ve Avni Akyol parkları için yapılan ihalelerde ortaya çıkan sonuç tüm Düzceliler'in malumudur." ifadesi ile başlayan açıklama şöyle devam etti:

"Düzce Belediyesi her zaman park işletmecilerini yakından takip etmiştir"
"Bir ticarethane olmayan, sosyal yaşam merkezi olması gereken parkların durumu ve vatandaşların en verimli şekilde faydalanması için sağlanacak donatıların temini konusunda Düzce Belediyesi her zaman hassas davranmış, park işletmecilerini yakından takip etmiştir. Bu uygulamada da esas amaç; Düzce halkının kendi öz malı olan parklarını beklediği ve talep ettiği şekilde kullanabilmesini sağlamaktır.

İşletme bütünlüğünün sağlanması için...
Düzce Belediyesi tarafından işletme bütünlüğünün sağlanması ve yalnızca vatandaş odaklı hizmetin sunulması amacıyla birer sosyal tesise dönüştürülecek parklarda; cüzi fiyatlı yeme-içme alanları, vatandaşların boş vakitlerini değerlendirebilecekleri alanlar, sosyal ve eğitici faaliyetlerin yapılabileceği imkanların oluşturulması sağlanacaktır.

Düzce Belediyesi işletmesi ve denetimi altında olacak
Bu sebeple parklar üzerinde yapılan ihalelerin iptal edilmesine ve işletme hakkının da tamamen Düzce Belediyesi'ne devredilmesine karar verilmiştir. Ailelerin, gençlerin ve çocukların huzurlu vakit geçireceği bir ortam oluşturulması, İnönü ve Avni Akyol parklarının Düzce Belediyesi işletmesi ve denetimi altında daha güvenilir, yaşanabilir ve kullanılabilir bir hale getirilmesi en kısa süre içinde sağlanacaktır."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri