PANİK DEĞİL TEDBİR ZAMANI

Gündem 26 Mart 2020 11:41
Videoyu Aç PANİK DEĞİL TEDBİR ZAMANI
A
a

Düzce’de ilk koronavirüs vakasının kamuoyuna yansımasının ardından sayının daha fazla olduğu yönünde iddialar gündeme gelmeye başladı. Karantina alanları bulunan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde toplam 6 pozitif vaka olduğu iddia edilirken, bunlardan ikisinin doktor olduğu ileri sürüldü.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın koronavirüs vakalarının Türkiye’ye yayıldığı açıklamasının ardından Düzce’de beklenen gelişme yaşandı. Standard Profil Fabrikası’nın işçilerini bilgilendirdiği mesajla bir vatandaşın koronavirüse yakalandığı ve ailesi ile yakınındaki kişilerin karantina altında tutulduğu ortaya çıktı. Bu açıklamanın haber sitelerine düşmesi ile birlikte sayının daha fazla olduğu konuşulmaya başlandı. Vakalara ilişkin toplu açıklamanın her gece Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yapılması nedeniyle Düzce Valiliği resmi rakamlara ilişkin bilgi vermezken, Düzce’de toplam vaka sayısının 6 olduğu iddia edildi.
6 pozitif vaka iddiası
Sağlık kaynaklarından gelen iddialara göre karantina alanları bulunan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde toplam 6 pozitif vaka karantina altında tutuluyor. Bu kişilerin ailesi ve görüştüğü kişiler de tek tek hastaneye getirilerek test yapılıyor.
İki vakanın doktor olduğu ileri sürüldü
Ayrıca 6 vakadan ikisinin doktor olduğu ileri sürüldü. Karantina altındaki vatandaşlara müdahale sırasında iki doktorun virüs kaptığı iddia edildi.
Bu uyarılara dikkat!
Düzce’ye geç de olsa ulaşan koronavirüsün paniğe neden olmaması gerektiği üzerinde duran uzmanlar, tedbirleri elden bırakmadan bakanlığın açıkladığı 14 kurala uyulmasını istedi. Özellikle mecbur kalınmadıkça genç-yaşlı kimsenin sokağa çıkmaması gerektiği vurgulandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri