PANDEMİNİN İZLERİ FESTİVALLE SİLİNECEK

Gündem 11 Haziran 2021 11:42
Videoyu Aç PANDEMİNİN İZLERİ FESTİVALLE SİLİNECEK
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün ''Düzce'ye Gel'' çağrısı ve Düzce Valisi Cevdet Atay’ın 2021’i “Düzce Turizm Yılı” olarak ilan etmesinin ardından kentin tanıtımı için festival ve etkinliklere ev sahipliği yapılması amacıyla düğmeye basıldı. Düzce Turizm ve Kültür Festivali’nin 2-4 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilmesi kararı alındı.

Düzce Valiliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü,  Düzce BelTUR A.Ş.’nin paydaş olacağı festival ve etkinlikler için ilk toplantı gerçekleştirildi.
Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Sabahattin Parlak, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Gülay Ercan, Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Beytullah Yılmaz, Düzce BelTUR A.Ş Genel Müdürü Erdal Yılmaz ve Genel Müdür Yardımcısı Gönül Asuk’un katılımıyla Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda festival detayları ele alındı. 
2-4 TEMMUZ’DA FESTİVAL DÜZENLENECEK
Festivalde Düzce’nin doğal, kültürel ve tarihi turizm potansiyellerini tanıtmak, milli ve manevi değerler çerçevesinde nesiller arası tanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak hedeflenecek.
Kaybolmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, el sanatlarını, yöresel oyunları ve gelenekleri canlandırarak gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak, coğrafi işaretli ürünleri ve Düzce markalarını tüm Türkiye'ye tanıtmak amacıyla düzenlenecek olan Düzce Turizm ve Kültür Festivali, 2-4 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.
İki aşamalı olarak yapılacak olan festivalin bir ayağı Anıtpark Meydanı’nda, diğer ayağı ise Gölyaka Kültür Park’ta düzenlenecek.
PANDEMİNİN İZLERİ SİLİNECEK
Düzce'nin tarihine, doğasına ve kültürüne sahip çıkarak vizyoner bir bakış açısıyla geleceğe taşıması planlanan festival ile pandeminin izlerinin silinmesi, uzun bir sürenin ardından Düzceliler’in nefes alacağı etkinliklerin organize edilmesi sağlanacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri