PALAMUT CEP YAKIYOR, HAMSİNİN KİLOSU 30 TL’DEN SATILIYOR…

Gündem 12 Ekim 2021 12:36
A
a

Düzce’de balık fiyatları, fındığı solladı. Akçakocalı balıkçılar limana bol miktarda palamut ve hamsi ile dönseler de, hava şartlarından dolayı tezgâhlardaki balıklar cep yakıyor. Palamuttun tanesi 40 TL’den alıcı bulurken, hamsinin kilosu ise 30 TL’den satılıyor. Balıkçılar fiyatlara rağmen, Düzceliler’in balığa olan ilgisinden memnun.

Olumsuz hava koşulları balık fiyatlarını da etkiledi. Fırtına nedeniyle balıkçıların denize açılamaması nedeniyle, tezgahlardaki fiyatlar yükseldi. Düzce’de tezgahlarda fiyatı en düşük balık kilosu 20 TL’ye satılan istavrit olduğu görülüyor. İstavriti, kilosu 30 TL’ye satılan hamsi izlerken, palamuttun tanesi de 40 TL’den satılıyor.
Denizden hamsi ve Palamuttun bol miktarda çıktığını, ancak olumsuz hava şartları nedeniyle balıkçıların denize açılamamasından dolayı fiyatların yüksek olduğunu söyleyen balıkçı Ali Tanrıverdi, “Balık fiyatları normal şuan. Tabii ki bazen hava şartlarından dolayı pek balıkçılar denize açılamıyor.  O yüzden balık fiyatlarında oynama var. Şuan da en çok çinekop, hamsi, istavrit, mezgit, palamut çıkıyor. Lüfer daha çok çıkıyor.  Balıklara talep şuan da iyi, yani Düzce halkı balığı seviyor, yiyor” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri