ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Gündem 10 Kasım 2020 17:30
Videoyu Aç ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK
A
a

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in geçtiğimiz pazar günü yapılan MHP İl Başkanlığı Kongresi’nden Merkez İlçe Başkanı Murat Baki Yılmaz ve MHP’li Çetin Sarıahmet tarafından kovulmasının yankıları sürerken, bugün kameraların karşısına geçen MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, basın toplantısında bu konuya hiç değinmedi. Öncü muhabirinin ısrarlı soruları üzerine konuşmak zorunda kalan Caboğlu, bizzat kendisinin davet ettiği Şahin’in MHP’ye yakışmayacak şekilde salondan çıkarılması konusunda ‘Merkez İlçe Başkanı Murat Baki’yi ben aradım. ‘Birol Başkanımızı nezaketen yol edin’ dedim. Bunun üzerine Birol Şahin siyasi şov yaptı.’ diyerek skandal ifadeler kullandı.

Pazar günü Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan MHP İl Başkanlığı kongresinde, İl Başkanı Caboğlu’nun daveti üzerine kongreye katılan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’i sert tavırlarla kongrenin yapıldığı salondan kovan MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Baki Yılmaz ve MHP’li Çetin Sarıahmet, büyük bir skandalın altına imza atmıştı. Bu olay tüm Düzce ve Kaynaşlı kamuoyunda büyük tepkilere yol açarken, gözler MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun konu hakkında yapacağı açıklamaya çevrilmişti. 
Skandalın ardından Caboğlu’ndan ilk açıklama
Bu skandalın ardından, dün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, sadece gündemi değerlendirmekle yetindi. Basın toplantısının soru-cevap bölümünde Öncü muhabiri, günlerdir Düzce’nin gündemini meşgul eden kovulma hadisesi hakkında Caboğlu’na sorular yöneltti. İlk olarak konuşmak istemeyen bir tavır takınan Caboğlu, ısrarlı sorular karşısında kendi daveti üzerine kongreye katılan Birol Şahin’i siyasi şov yapmakla itham etti.
“Birol Şahin’i ben davet ettim”
Kongreye Kaynaşlı Belediye Başkanı Şahin’i kendisinin davet ettiğini kaydeden Caboğlu, şöyle konuştu:
“Bu olayın aslı; biliyorsunuz Birol Başkan’ın bir düğünü oldu. Tabii biz bir il başkanı olmakla beraber, biz bir hemşehriyiz. Biz onun düğününe gideceğiz, o bizim düğünümüze gelecek, belki ben öldüğümde Birol Başkan beni kabre indirecek, belki biz Birol Başkanı kabre indireceğiz. Bunun bir insani yönü var. Ama birde farklı siyasi yönleri var bunların. Bütün bunları yaparken, şov amaçlı olmak doğru değil. Beni kızının düğünde gördüğü zaman Birol Başkan, çok hoşuna gitti. Ben hanımımı aldım, normal bir vatandaş, bir arkadaş olarak düğününe gittiğimde hoşuna gitti. ‘Senin kongre ne zaman Başkan?’ diye sordu. Ben de ‘Allah nasip ederse 8 Kasım’da kongrem olacak’ dedim. ‘Ben kongrenize gelmek istiyorum’ dedi. Ben de davet ettim. Yani bu bir davettir. Davet etmedim demek doğru olmaz.”
“Kongreden sonra Birol Şahin ile görüşecektim”
Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile yaptığı istişarenin ardından Birol Şahin’in salonda olmaması gerektiği kararını aldıklarını, belirten Caboğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz ile Kaynaşlı’nın bizden çok ciddi bir beklenti içerisinde olduğunu, Milliyetçi Hareket Partisi olarak Kaynaşlı’ya hizmet etme açısından bir şeyler katkı etmemiz ile ilgili bir sohbetim oldu. Bana söylenen kongre sonrasında bunu bir konuşalım şeklinde oldu. Bende bu muhabbete istinaden Kaynaşlı İlçe Başkanımızla Akçakoca’da zaten toplantı halindeydik. “Birol Başkanıma rica et, yarın toplantıda olmasın, kongrede olmasın, kongre sonrasında oturup bu konuyu bir değerlendireceğiz.” dedim Birol Başkanla ilgili. Kaynaşlı İlçe Başkanı ile dün konuştum. Kardeşine söylediğini, biliyorsunuz orada bir soğukluk oluşmuş, bu yaşanan olaylardan sebep, kardeşinin de ben iletirim şeklinde olduğunu ki bu iletilmemiş düşüncesindeyim, Birol Başkan salona gelmişse. Biz Akçakoca’dan hareket ettik, salonun tam yerini bulsun, tam sonrasında biz genel başkan yardımcımız ile oraya gideriz şeklinde bir planlamamız oldu. O arada kongre salonunda bizim Belediye Meclis Üyemiz Ayhan Cicu, ‘Birol Başkan burada’ şeklinde bize bir söylemi olunca ben Birol Başkanı aradım. Benim telefon kayıtlarımda vardır, Birol Başkan da bunu inkar edecek değildir. Birol başkanımız o anda bir röportaj yapıyormuş. Ben röportajı da dinledim, gayet güzel bir röportaj yapmış ve ben de Birol Başkana hemen sonrasında telefonla ‘Sayın Başkanım, genel başkan yardımcımla beraberim, ben sizi kongre sonrasında arayacağım, sizin orada olmanızla ilgili belki sonrasında Kaynaşlı’ya düşüneceğimiz bu hizmet noktasında ki şeylerle ilgili farklı yönlere gidebilir şeklinde bir durumu var. Kongre sonrasında sizi arayacağım.” dedim. Birol Başkan onu anlayamamış ki sonrasında bana dönüş yaptı. Ama ben telefonu duymamışım, tekrardan Birol Başkana dönüş yaptım. Sizde takdir edersiniz ki üst düzey bir genel başkanı yanınızda, telefonu zırt pırt açmak çok şık olmuyor. Bu manada ben müsaade istedim, Birol Başkana tekrardan söyledim, “Değerli başkanım sen bizim başkanımızsın, Düzceli hemşehrimizsin sen kongreden geldin çiçeğini gönderdin, Kaynaşlı’da bir kongre oldu, hemen hemen bütün basında, Kaynaşlı teşkilatı Birol Başkanı kongreye davet etmedi” şeklinde bir söylem oldu. Ben de bu ille ilgili biz sizi davet ettik, çiçeğinizi gönderdiniz, size teşekkür ederim, kongreden hemen sonra sizi arayacağım, sizle ilgili benim kafamda tasarladığım husus şu bu ulusal bir noktada genel merkez nezdinde çok şık olmadığını düşündüğümden üstü kapalı söyleyeceğim, şöyle düşünün kongre bitti, ben Birol Başkanı aradım. Oturduk, Kaynaşlı’nın geleceği ile alakalı, hizmetleri ile alakalı konuları tek tek ele aldık. Benimde yanımda üst düzey bir genel başkan yardımcısı bu konuları konuştuğumuzu düşünün ama burada bir yanlış anlaşılmadan sebep iş farklı yönlere gitti. Ben Birol Başkanla bu telefon konuşmasında “tamam tamam” dedi, “Ben olayı anladım” dedi, trak telefonu kapattı yüzüme.
“‘Nezaketen yol edin’ dedim”
Değerli arkadaşlar ben de o ara Ayhan abiye dedim ki, Kaynaşlı İlçe Başkanını bul, bunu dedim söyle. O ara Kaynaşlı İlçe Başkanı alandan biraz uzak yerdeydi ki, öyle düşünüyorum, ben merkez ilçe başkanını aradım Murat Baki’yi aradım. ‘Birol Başkanımızı usulen, kıymet verici bir şekilde nezaketen salondan ayrılacak, nezaketen yol edin’ dedim.”
“Birol Başkan hemen gitmiş basına röportaj vermiş”
Başkan Şahin’in kongrenin yapıldığı Kültür Merkezi’nden ayrılmasının ardından Öncü Haber’e verdiği röportajı da eleştiren Caboğlu, şu ifadelere yer verdi:
“Siz salonda başlamışsınız şov yapmaya, gitmişsiniz orada şov yapıyorsunuz. Ben bunu böyle algılarım değerli arkadaşlar. Yani neye acele var?”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri